WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (1 LISTOPADA 2018)

1/ Dziś przypada Uroczystość Wszystkich Świętych Pańskich. Msze św. w kościele odprawiamy o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

2/ Dziś na cmentarzu odprawimy nabożeństwo z procesją i modlitwami za zmarłych o godz. 14.00, a po niej o godz. 15.00 tradycyjnie odprawimy Mszę św.
    za zmarłych zalecanych, duszpasterzy z Podlesia oraz spoczywających na naszym cmentarzu.

3/ Również dziś w kaplicy cmentarnej młodzież ze służby liturgicznej przyjmować będzie „zalecki” za zmarłych – w godzinach 8.00–14.00.

4/ Dziś wieczorem zapraszamy na spotkanie modlitewne z modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Początek o godz. 20.00.

5/ Jutro 2 listopada przypada „Dzień Zaduszny”. W kościele odprawimy Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00, zaś
      w kaplicy cmentarnej o godz. 9.00 odprawimy Mszę św. za zmarłych parafian spoczywających na cmentarzu w Posdlesiu.

6/ Od jutra, 2 listopada do czwartku 8 listopada odmawiać będziemy w naszym kościele od godz. 17.15,  Różaniec za zmarłych zalecanych.
      W niedzielę od 15.15, zaś w czwartek od 17.00 z udziałem dzieci.

7/ „Zalecki” za zmarłych przyjmujemy w zakrystii po Mszach św. aż do środy 8 listopada. Specjalne kartki na „zalecki” znaleźć można przy wyjściu z kościoła.

8/ Odpust zupełny, za dusze czyśćcowe, można uzyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
      - przez nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze Nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego,
      - odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św.,

- zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu
      oraz w Oktawie Uroczystości Wszystkich Św., przez nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.

9/ Dziś kolekta na ogrzewanie kościoła, probostwa i salek. W najbliższą niedzielę 5 listopada kolekta na renowację katedry w Katowicach.

10/ W tym tygodniu przypadną: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

11/ Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa jutro, w piątek 2 listopada po Mszy św. porannej. Po nabożeństwie katechezy dla dorosłych tym razem nie będzie.

12/ Spowiedź I-piątkowa dzieci komunijnych w piątek 2 listopada od godz. 17.00.

13/ Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym znajduje się dodatek - modlitwa za zmarłych.