WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (4 LISTOPADA 2018)

1/ Dziś przeżywamy w Kościele XXXI Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym.

2/ Zapraszamy dziś na Różaniec z modlitwami za zmarłych zalecanych, na godz. 15.15.

3/ Do piątku 2 listopada trwa Oktawa Uroczystości Wszystkich Świętych, w czasie której codziennie odmawiamy Różaniec za zmarłych zalecanych o godz. 17.15.

4/ „Zalecki” za zmarłych przyjmujemy w zakrystii po Mszach św. do środy 8 listopada włącznie. W listopadzie i grudniu odprawiać będziemy Msze św. za zmarłych zalecanych.

5/ Jutro wyrusz z naszej parafii pod przewodem ks. Karola „listopadowa” Pielgrzymka na Jasną Górę. Wyjazd z parkingu o godz. 16.00.
      W programie Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 18.30; nawiedzenie krypt grobowych oraz udział w Apelu Jasnogórskim o godz. 21.00.
      Pielgrzymów wspieramy modlitwą.

6/ Jutro, w poniedziałek 5 listopada, odbędzie się katecheza dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej i ich Tatusiów.
    Dzieci w kościele a Tatusiowie w salce. Początek o godz. 19.00. Tatusiów prosimy o wzięcie pieniędzy na Skarbczyk dla dziecka, który sprowadzimy z wyd. Św. Jacka. (35 zł).
    Obecność obowiązkowa!

7/ W czwartek 8 listopada Msza św. „szkolnej” jeszcze nie będzie. Zapraszamy dzieci na Różaniec z wypominkami za zmarłych.

8/ W czwartki w naszym kościele odbywa się spotkanie modlitewne z modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
      Początek o godz. 20.00. Zapraszamy wszystkich parafian.

9/ W Niedzielę 11 listopada przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawimy o godz. 11.00.

10/ Również w Niedzielę 11 listopada, w czasie Mszy św. „rodzinnej” o godz. 11.00 dokonamy poświęcenia i wręczenia skarbczyków
      dzieciom przygotowującym się do Pierwszej i Wczesnej Komunii Świętej.

11/ W poniedziałek 12 listopada przypada w naszej parafii tak zwana Wieczna Adoracja Najświętszego Sakramentu.
      Adorować będziemy od godz. 7.40 do 18.00 i od godz. 18.45 – 21.00. Prosimy członków grup parafialnych o obecność w wybranych godzinach Adoracji.

12/ W dniach 12-14 listopada (pn-wt-śr) odbędą się w naszej parafii Nauki Przedślubne dla Narzeczonych w godz. 19.00-21.00. Są jeszcze wolne miejsca dla chętnych.

13/ Natomiast 15 listopada (czwartek) odbędzie się Dzień Skupienia dla Narzeczonych. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 19.00.

14/ Dziś kolekta na renowację Archikatedry w Katowicach. W przyszłą niedzielę 11 listopada kolekta na potrzeby Archidiecezji,
      a przy wyjściu z kościoła zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

15/ Za tydzień gościć będziemy w parafii wolontariuszy ze Wspólnoty „Cenacolo” z Jastrzębia-Zdroju Krzyżowic.
      Wspólnota ta jest katolickim stowarzyszeniem niosącym pomoc młodzieży uzależnionej i zagubionej, poszukującej sensu życia.

16/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, miesięcznika patriotycznego Wiara, Patriotyzm i Sztuka
      oraz naszej gazetki Królowej Polski.