WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (11 LISTOPADA 2018)

1/Dziś obchodzimy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
     Wdzięczni Bogu za dar wolności modlimy się w intencji wszystkich, dzięki którym możemy żyć w wolnej Polsce.

2/ Dziś o godz. 11.00 odprawiona zostanie Msza św. za Ojczyznę.
      W jej trakcie
dokonamy poświęcenia i wręczenia Skarbczyków dzieciom przygotowującym się do Pierwszej i Wczesnej Komunii Świętej.
      Dzieci te i ich rodziny polecamy modlitwie wszystkich.

3/ Zapraszamy dziś na nabożeństwo dziękczynno-błagalne w intencji naszej Ojczyzny, na godz. 15.15.

4/ Dziś gościmy w parafii wolontariuszy ze Wspólnoty „Cenacolo” z Jastrzębia-Zdroju Krzyżowic.
      Wspólnota ta jest katolickim stowarzyszeniem niosącym pomoc młodzieży uzależnionej i zagubionej, poszukującej sensu życia.
      Przy wyjściu z kościoła można uzyskać informacje szczegółowe o działalności „Cenacolo”.
      A w ramach ogłoszeń wysłuchamy krótkiego świadectwa. Jednego z członków tej wspólnoty.

5/ Jutro w poniedziałek 12 listopada przypada w naszej parafii Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu.
      Adorować będziemy od godz. 7.40 do 18.00 i od godz. 17.40 – 21.00. Prosimy członków grup parafialnych o obecność w poszczególnych godzinach Adoracji.
      Zachęcamy do Adoracji wszystkich parafian, także dzieci i młodzież.

6/ Jutro w poniedziałek 12 listopada rozpoczną się w parafii Nauki Przedślubne dla Narzeczonych, które potrwają do środy włącznie, w godz. 19.00-21.00.

7/ Środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00. Na zakończenie Adoracji o godz. 17.45 nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

8/ W czwartek 15 listopada powraca Msza św. „szkolna”. Zachęcamy uczniów naszej szkoły podstawowej i ich rodziców do udziału.

9/ W czwartek 15 listopada odbędzie się Dzień Skupienia dla Narzeczonych. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 19.00 wraz z grupą modlitewną.
      Zapraszamy do udziału wszystkich parafian pragnących się modlić w intencji narzeczonych. Po Mszy św. konferencja dla narzeczonych.

10/ Spotkanie organizacyjne odpowiedzialnych za poszczególne Róże Różańcowe Bractwa Różańcowego odbędzie się w sobotę 17 listopada o godz. 16.00, w salce katech.

11/ Sobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu 17 listopada od godz. 17.00 poprowadzą członkowie Rodziny Radia Maryja i Przyjaciół Misji.
      W tym czasie okazja do spowiedzi św.

12/ Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej Archidiecezji, a przy wyjściu z kościoła po Mszach św. zbiórka na Papieską Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

13/ Za tydzień przeżywać będziemy w parafii „. Niedzielę Powołaniową”. Gościć będziemy kleryków z Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach.
      Słowo Boże głosił będzie ks. diakon Jakub Orzechowski, pochodzący z Chełmu Śląskiego. Kolekta przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.

14/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz „Królowej Polski”.