WIADOMOSCI DUSZPASTERSKIE (25 LISTOPADA)

1. Dziś przeżywamy w Kościele Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

1. Dziś o 15.15 odprawimy Nieszpory Niedzielne z Aktem oddania Jezusowi Chrystusowi.

1. W środę zapraszamy do udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy.
    Początek o 17.00, a od godz. 17.45 tradycyjne modlitwy do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca.

1. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w I sobotę miesiąca 1 grudnia o godz. 6.30.

1. Chorych i wiekiem osłabionych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 1 grudnia.
    Początek o godz. 9.00. Zgłoszenia w zakrystii po Mszy św.

1. W sobotę także Msza św. wynagradzająca w duchu Objawień Fatimskich o 16.00 i
    od 16.45 Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem jednej z Tajemnic Różańcowych.

1. We wszystkie niedziele Adwentu, u Pań z Koła Charytatywnego, można się będzie zaopatrzyć w opłatki i świece Caritas na stół wigilijny.

1. Za tydzień, w I Niedzielę Adwentu, rozpocznie się nowy Rok Liturgiczny. Dzień ten tradycyjnie obchodzić będziemy jako Niedziela Trzeźwości.

1. W sobotę 1 grudnia rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie, popularnie zwane kolędą.
    Plan tegorocznej kolędy znajduje się w naszej parafialnej gazetce „Królowa Polski”, a także w gablotach i na stronie internetowej w zakładce Aktualności (parafia-podlesie.pl).
    W Adwencie wizyta duszpasterska odbywać się będzie w I, II i III sobotę, w I, II i III Niedzielę Adwentu oraz w II, III i IV piątek Adwentu. W sobotę i Niedzielę przed Świętami (23.12i 24.12) kolędowania nie będzie.
    W piątki rozpoczynamy o godz. 16.00, zaś w soboty i niedziele o godz. 15.00. Rozpoczynamy od ulic: Uniczowskiej, Hortensji, Storczyków.

1. Dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do udziału w Roratach, które odprawiać będziemy od poniedziałku 3 grudnia do soboty 22 grudnia, o godz. 6.45.
    Hasło Rorat: „Z Duchem Twoim”.
    W czwartki Adwantu o godz. 17.00 zapraszamy takze przedszkolaki z rodzicami, dziadkami i babciami na Msze sw. roratnie.

1. Dziś kolekta kolekta specjalna na remont salek. Bóg zapłać za złożone ofiary. Za tydzień kolektana potrzeby parafii.

1. Za tydzien, w Niedziele goscic bedziemy w parafii o. Tomasza Maniure. Bedzie On glosil slowo Boze,
    a po Mszach sw., przy wyjsciu z kosciola poprosi o finansowe wsparcie osrodka, ktory prowadzi w Kokotku.
    Na spotkaniu dokona promocji ksiazki z ostatniej rowerowej wyprawy wakacyjnej do Santiago de Compostella.

1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego z lampionem adwentowym oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.