WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (23 GRUDNIA 2018)

1/ W Liturgii przeżywamy dziś IV Niedzielę Adwentu.

2/ Jutro, w Wigilię 24 grudnia o godz. 9.00 odbędzie się strojenie choinki 'dziecięcej' z dziećmi, zas o godz.15.00 krótkie nabożeństwo rozesłania Betlejemskiego Światła.

3/ Pod chórem, u Pań z Koła Charytatywnego można zaopatrzyć się jeszcze w opłatki i świece Caritas na stół wigilijny.

4/ Zachęcamy do pojednania z Bogiem w sakramencie pokuty przed zbliżającą się Uroczystością Narodzenia Pańskiego.
      Dziś spowiadamy 30 min. przed każdą Mszą św. oraz od 17.00-20.00.

5/ Jutro Wigilia. Tradycyjnie zachęcamy do zachowywania postu ilościowego i jakościowego.

6/ Zachęcamy do przygotowania ewangelicznych życzeń, które składać będziemy łamiąc się opłatkiem przy wigilijnym stole.

7/ Zachęcamy, by dziś pamiętać o osobach samotnych, tradycyjnie przygotowując dodatkowe miejsce przy wigilijnym stole dla niespodziewanego gościa.
      Jeśli mamy w pobliżu samotnych sąsiadów nie wahajmy się udać do nich z życzeniami lub zaprosić do siebie.

8/ Po Wieczerzy Wigilijnej zapraszamy na Pasterkę z udziałem dzieci, o godz. 22.00 oraz tradycyjnie w noc Narodzenia Pańskiego o godz. 24.00 na Pasterkę dla dorosłych.
      Kolekta zebrana w czasie Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.

9/ W Boże Narodzenie Msze św. odprawimy o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 16.00. Zapraszamy także na uroczyste Nieszpory Kolędowe na godz.15.15.

10/ W drugi dzień Świąt Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00 oraz dodatkowo Msza św. chrzcielna o godz. 14.00.
      Tego dnia zapraszamy tradycyjnie na wspólne kolędowanie z Bractwem Różańcowym na godz. 15.15.

11/ Dziś kolekta na potrzeby parafii. Jutro w Boże Narodzenie kolekta „powinowata”, zaś w drugi dzień Świąt na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

12/ Po Świętach, w dniach od 27-30 grudnia, kontynuować będziemy Odwiedziny Duszpasterskie według planu, który znajduje się na stronie internetowej.
      W dni tygodnia od godz. 16.00, zaś w sobotę od godz. 15.00.

13/ W piątek 28 grudnia wspominamy męczeństwo dzieci z Betlejem, Świętych Młodzianków.
      Tego dnia odprawimy dodatkową Eucharystie o godz. 10.00. Po każdej Mszy św.
udzielać będziemy dzieciom indywidualnego błogosławieństwa.

14/ W tym roku Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa obchodzić będziemy w Niedzielę 30 grudnia. Jest to szczególne święto rodzin chrześcijańskich.

15/ Zachęcamy do udziału w Betlejem w Spodku 3 stycznia. Początek o godz. 19.00. Wystąpi wielu znanych artystów muzyki chrześcijańskiej. Bilety do nabycia w zakrystii.

16/ Dziś po Mszach św. przy wyjściu z kościoła do nabycia kalendarz parafialny – „cegiełka” na rok 2019 w cenie 10 zł oraz płyta z Pastorałkami i Pismo Święte NT z dużym drukiem.
      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: do nabycia Gość Niedzielny oraz nasz parafialny tygodnik Królowa Polski.