WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (30 GRUDNIA 2018)

1/ Dziś obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to szczególne święto rodzin chrześcijańskich.

2/ Zapraszamy dziś na Nieszpory Kolędowe na godz. 15.15.

3/ Jutro przeżywać będziemy ostatni dzień mijającego Roku Pańskiego 2018.
      O godz. 17.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji wszystkich parafian, którzy w mijającym roku odeszli z tego Świata.
      Po Mszy św. tradycyjnie odprawimy krótkie nabożeństwo dziękczynne i błagalne.

4/ Tych, którzy w dzisiejszą noc sylwestrową pozostają w domach zapraszamy na Mszę św., którą tradycyjnie odprawimy po północy
      (o godz. 00.05), na rozpoczęcie nowego Roku Pańskiego. Będzie to Msza św. z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki.

5/ Przed północą jak co roku zapraszamy do zakończenia starego roku przed Najświętszym Sakramentem.
      Adoracja w ciszy od godz. 23.00-23.55.

6/ Dnia 1 stycznia 2019 roku, w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Msze św. odprawimy w porządku niedzielnym:
      o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00.

7/ Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Kolekta 1 stycznia przeznaczona będzie ogrzewanie naszego kościoła.
      W przyszłą Niedzielę, 6 stycznia tradycyjnie kolekta na Misje.

8/ W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

9/ W pierwszy czwartek miesiąca 3 stycznia po Mszy św. wieczornej odprawimy Nabożeństwo
      w int. powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie za naszej parafii.

10/ W pierwszy piątek miesiąca 4 stycznia po Mszy św. porannej, ok. 7.40 odprawimy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa,
      a po nim kolejna katecheza dla dorosłych i dla seniorów.

11/ Młodzież zapraszamy na Mszę św. w jej intencji w I piątek m-ca na godz. 18.00 z racji kolędy!

12/ Chorych i wiekiem osłabionych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalna w sobotę, 5 stycznia. Początek o godz. 9.00.
        Zapisy w zakrystii.

13/ Msza św. wynagradzająca za grzechy Świata w pierwszą sobotę miesiąca, zostanie odprawiona o godz. 16.00.

14/ Uroczystość Objawienia Pańskiego /Trzech Króli/ 6 stycznia przypada w tym roku w Niedzielę.
        Tego dnia obchodzić będziemy
Dies Episcopi – 21 rocznicę konsekracji naszego Arcybiskupa Wiktora Skworca.
        Naszego Metropolitę polecamy modlitwie.

15/ Tego dnia tradycyjnie zapraszamy na godz. 17.00 na Koncert Kolędowy i na wspólne kolędowanie
        z zespołem z parafii Świętej Rodziny z Brynowa i naszą parafialną scholą.

16/ Zachęcamy do nabywania naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.
      Mamy jeszcze w sprzedaży nasz parafialny Kalendarz „Cegiełkę” oraz płytę z pastorałkami.