WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (6 GRUDNIA 2019)

1/ Dziś przeżywamy w Kościele Uroczystość Objawienia Pańskiego – popularnie nazywaną Świętem Trzech Króli.
      Dziś także obchodzimy Dies Episcopi21 rocznicę konsekracji naszego Metropolity – ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca oraz 4 rocznicę święceń bp Marka i bp Adama.
      Wspieramy naszych Biskupów życzliwą
 modlitwą.

2/ Zapraszamy na Nieszpory Kolędowe na godz. 15.15.

3/ Zapraszamy także na tradycyjny Kolędowy Koncert Noworoczny i wspólne kolędowanie z zespołem z parafii Świętej Rodziny z Brynowa i naszą parafialną scholą.

4/ Dziś obchodzimy także Misyjny Dzień Dziecka. W związku z tym kolekta w Trzech Króli przeznaczona jest na potrzeby misji.

5/ W Uroczystość Objawienia Pańskiego, jak co roku sprzed Katedry w Katowicach wyruszy Orszak Trzech Króli i podąży na Osiedle Paderewskiego.
      Początek o godz. 13.30. Zapraszamy do udziału.

6/ Od 7 stycznia rozpoczyna się wieczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wierni trwający przez pół godziny na Adoracji, mogą zyskać odpust zupełny.

7/ Adorację sobotnią 12 stycznia od godz. 17.00 poprowadzą członkowie Bractwa Różańcowego.

8/ Spotkanie Opłatkowe Szefów Róż Różańcowych - w sobotę 12 stycznia o godz. 16.00 w salce.

9/ W Niedzielę 13 stycznia przeżywać będziemy Święto Chrztu Pańskiego. Tego dnia zakończymy Liturgiczny Okres Narodzenia Pańskiego.

10/ W czwartek 17 stycznia planujemy kolejne parafialne kolędowanie przy Żłóbku w Bazylice Panewnickiej. Początek o godz. 11.00.
      Msza św. o godz. 12.00.
Wyjazd busem z parkingu o godz. 10.30.

11/ Kolekta dzisiejsza na misje. Za tydzień kolekta na potrzeby Archidiecezji, w szczególności na funkcjonowanie instytucji archidiecezjalnych,
      zaangażowanych w apostolstwo słowa,
między innymi na Radio eM.

12/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz nasz parafialny tygodnik Królowa Polski.
      Apostolstwo Chorych
gratis do zabrania dla chorych.