WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (13 STYCZNIA 2019)

1/ Dziś obchodzimy w Liturgii Święto Chrztu Pańskiego. Jest ono wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia sakramentu chrztu św.
      Dziękujmy dziś za dar chrztu św., przez który staliśmy się członkami Kościoła Bożego.

2/ Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Dziękczynne w ramach Nieszporów na godz. 15.15.

3/ Trwają wizyty kolędowe. Dziś idziemy na ul. Zaopusta. Plan kolędy znajduje się w gablotach i na naszej stronie internetowej.
      Kolęda dodatkowa dla tych, którzy w proponowanym przez nas terminie nie mogli kolędy przyjąć, wyruszy w sobotę 26 stycznia o godz. 15.00.
      Zgłoszenia w kancelarii w godzinach otwarcia, w zakrystii po Mszach św. lub telefonicznie.

4/ Od jutra rozpoczyna się tak zwany Okres Zwykły w Roku Liturgicznym.
      W tym okresie rozważamy ewangeliczne tajemnice życia Jezusa z Nazaretu, naszego Pana, w całej ich pełni.

5/ Tradycyjnie kolędy podczas Liturgii śpiewać będziemy do Święta Ofiarowania Pańskiegodo 2 lutego.

6/ W środę 16 stycznia zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00, a o godz. 17.45 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

7/ W czwartek 17 stycznia, tradycyjnie planujemy wyjazd do Bazyliki w Panewnikach na parafialną Adorację przy żłóbku i wspólne kolędowanie.
      Wyjazd autokarem o godz. 10.
30 z parkingu. Można dojechać własnym środkiem lokomocji.
      Początek adoracji o godz. 11.00. Zakończenie Mszą św. o godz. 12.00. Zachęcamy do licznego udziału zwłaszcza członków grup parafialnych.

8/ Adorację sobotnią 19 stycznia od godz. 17.00 poprowadzą członkowie Rodziny Radia Maryja i Przyjaciele Misji.

9/ Dziś kolekta na potrzeby Archidiecezji. Bóg zapłać z złożone ofiary. Za tydzień pierwsza kolekta specjalna na planowany na wrzesień remont prezbiterium.

10/ W przyszłą Niedzielę 20 stycznia grupa uczestników Światowych Dni Młodzieży ze Śląska wyruszy do Panamy, na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem.
      Uczestników wspieramy modlitwą.

11/ Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.
      Zachęcamy także do nabywania naszego parafialnego kalendarza „cegiełki” w cenie 10 zł.

12/ Na czas pierwszego tygodnia liturgicznego okresu zwykłego, niech nam wszystkim obficie Pan Bóg błogosławi!