WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (27 STYCZNIA 2019)

1/ Dziś przeżywamy w Liturgii III Niedzielę zwykłą w roku liturgicznym.

2/ Dziś obchodzimy w kościele dzień modlitw w intencji trędowatych oraz wszystkich walczących z tą straszliwą chorobą.

3/ Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.15.

4/ Zapraszamy do udziału w środowej Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy od 17.00.
      Na zakończenie o godz. 17.45 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

5/ W czwartek zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną w ich intencji, na godz. 17.00.

6/ Zapraszamy do udziału w czwartkowym spotkaniu grupy modlitewnej. Początek o godz. 20.00.

7/ W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

8/ W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawimy na zakończenie Mszy św. porannej, około godz. 7.45.

Katechezy dla  dorosłych i seniorów nie będzie. O 19:15 Msza Św. młodzieżowa. Okazja do spowiedzi od 18:45.

Zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas III gimn. oraz kl. 8 a także młodzież klas 7,

która w przyszłym roku przystąpi bierzmowania. Informujemy także, że w tym roku bierzmowanie w naszej parafii będzie 25 maja w sobotę.

9/ W sobotę 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu w czasie Liturgii nastąpi poświecenie gromnic.

10/ Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w całym Kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

11/ W sobotę rano zapraszamy do odśpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny o godz. 6.30.

12/ Chorych i osłabionych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii.

13/ Zapraszamy do udziału w I-sobotniej Mszy św. wynagradzającej za grzechy świata, w duchu Objawień Fatimskich o godz. 16.00
      i po niej do udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu, z rozważaniem jednej z tajemnic różańcowych,

od godz. 16.45 i do rozważenia Różańca.

14/ Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na potrzeby Archidiecezji.

15/ Za tydzień kazania wygłosi ks. Czesław Front, nasz parafianin, który przygotowuje się do kontynuowania misji w Argentynie.
      Jako parafia macierzysta chcemy wspomóc finansowo jego misje, dlatego za tydzień w Niedzielę 3 lutego, przy wyjściu z kościoła

przeprowadzimy zbiórkę na ten cel.  Misjonarzy polecamy modlitwie.

16/ Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.