WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (17 LUTEGO 2019)

Dziś w Liturgii przypada VI Niedziela zwykła w roku liturgicznym. Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne na 15.15.

Adoracja Najświętszego sakramentu w ciszy, w Środę od godz. 17.00. Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy na jej zakończenie o godz. 17.45.

Adorację sobotnią 23 lutego od godz. 17.00 poprowadzą członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Dziś kolekta specjalna, na planowany we wrześniu remont prezbiterium naszego kościoła.
W przyszłą niedzielę 24 lutego kolekta na potrzeby naszej parafii.

W czasie trwających Ferii Zimowych zachęcamy do lektury książek o tematyce religijnej. Można je wypożyczyć przy wyjściu z kościoła lub z biblioteki na Probostwie.

W miesiącu maju w dniach: 16 – 18 maja (czwartek-piątek-sobota) planujemy pielgrzymkę do Czechów. W programie nawiedzenie katedr w Pilznie, Pradze, Brnie i Ołomuńcu oraz Sanktuarium Matki Bożej na Śvatym Kopećku, a także zwiedzanie Praskich Hradczan i Starego Miasta z Mostem Karola. Spotkanie informacyjne w najbliższą środę 20 lutego o godz. 19.00 w salce. Zapraszamy.

Szkoła Pijarska serdecznie zaprasza dzieci, które w przyszłym roku szkolnym będą rozpoczynały naukę w szkole podstawowej, do wzięcia udziału w AKADEMII PRZEDSZKOLAKA, zaś osoby po 60 roku życia w SZKOLE DLA SENIORA. Przypominamy także, o trwającym naborze do szkoły podstawowej i nowo otwieranego liceum ogólnokształcącego. Więcej informacji na plakatach oraz na stronie szkolnej www.pijarzy.katowice.pl

Parafia Matki Bożej Fatimskiej na Kątach organizuje 5 dniową Pielgrzymkę na Litwę, w dniach: 31.05. do 04.06.2019. W programie: Gietrzwałd, Św. Lipka, Kowno, Wilno z Ostrą Bramą, Troki, Studzieniczna, Sokółka. Cena: 1.090 PLN plus 30 EUR, Zapisy w kancelarii Parafialnej do 28 lutego 2019 r., jest jeszcze 16 wolnych miejsc.

W rozpoczynającym się tygodniu mamy wolną intencję Mszy św. czwartek rano o godz. 7.00. Każdego tygodnia jest kilka wolnych intencji, zwłaszcza o poranku. Zachęcamy parafian do zamawiania intencji Mszy św. za swoich zmarłych lub w intencji żyjących.

Informujemy, iż kolejna Msza św. w intencji zmarłego Proboszcza Seniora zostanie odprawiona w najbliższą Niedzielę 24 lutego o godz. 9.00.

Zachęcamy także do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.

Wyjeżdżającym na Feryjne szlaki życzymy owocnego i bezpiecznego wypoczynku oraz zapewniamy o modlitwie. Tym którzy wrócili już z Ferii Zimowych życzymy pogody ducha i udanego powrotu do codziennych obowiązków.