WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (24 LUTEGO 2019)

Dziś w Liturgii przypada VII Niedziela zwykła w roku liturgicznym. Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne na 15.15.

Adoracja Najświętszego sakramentu w ciszy, w Środę od godz. 17.00. Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy na jej zakończenie o godz. 17.45.

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawimy na zakończenie Mszy św. porannej, około godz. 7.45. Po nabożeństwie Katecheza dla dorosłych i seniorów.

W sobotę 2 marca rano zapraszamy do odśpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny o godz. 6.30.

Chorych i osłabionych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 2 marca od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii.

Zapraszamy do udziału w I sobotę miesiąca 2 marca we Mszy św. wynagradzającej za grzechy Świata, w duchu Objawień Fatimskich, o godz. 16.00 i po niej na Adorację Najświetszego Sakramentu z rozważaniem jednej z tajemnic Różancowych, od godz. 16.45 i modlitwą różąńcową.

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień podobnie. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

W miesiącu maju w dniach 16 – 18 maja (czwartek-piątek-sobota) planujemy pielgrzymkę do Czech. Mamy jeszcze wolne miejsca. W zakrystii plan wyjazdu oraz możliwość zapisania się.

Szkoła Pijarska serdecznie zaprasza dzieci, które w przyszłym roku szkolnym będą rozpoczynały naukę w szkole podstawowej, do wzięcia udziału w AKADEMII PRZEDSZKOLAKA, zaś osoby po 60 roku życia w SZKOLE DLA SENIORA. Przypominamy także, o trwającym naborze do szkoły podstawowej i nowo otwieranego liceum ogólnokształcącego. Więcej informacji na stronie szkolnej: www.pijarzy.katowice.pl

W rozpoczynającym się tygodniu mamy wolne intencje Mszy św. w poniedziałek, wtorek i środę rano o godz. 7.00. Zachęcamy parafian do zamawiania intencji Mszy św. za swoich zmarłych lub w intencji żyjących.

Informujemy, że nauki przedślubne metodą dialogową, podobnie jak w listopadzie zeszłego roku, odbędą się w naszej parafii w dniach: 8 -10 kwietnia (od poniedziałku do środy) w godzinach 19.00-21.00. Zaś Dzień Skupienia dla narzeczonych w odbędzie się czwartek 11 kwietnia. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 19.00, a po niej konferencja. Zakończenie ok, 21.00. Narzeczonych zachęcamy do udziału. Zapisy w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.

Zachęcamy także do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.

Kończą się Ferie Zimowe. Powracającym życzymy pogody ducha i udanego powrotu do codziennych obowiązków.