WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (3 MARCA 2019)

Dziś w Liturgii przypada VIII Niedziela zwykła w roku liturgicznym – ostatnia przed zbliżającym się okresem Wielkiego Postu. Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne na 15.15.

Dziś rozpoczynamy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Polega ono na całodziennej Adoracji Pana Jezusa od dziś do wtorku przed Środą Popielcową. W naszej parafii adorować będziemy: dziś w godz. 12.00-15.30 & 17.00-20.00 oraz w poniedziałek i wtorek 7.45-9.00 & 15.00-17.55 & 18.45-20.00. Zapisy na określone godz. w zakrystii.

Od dziś Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, do I Niedzieli W. P., Niedzieli Trzeźwości.

Kolejna katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich tatusiów odbędzie się jutro, w poniedziałek 4 marca, o 19.00. Obecność obowiązkowa. Dzieci w kościele a tatusiowie w salce.

Poświęcenie krzyży i Ikonek do osobistych ołtarzyków dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w Niedzielę 10 marca, w czasie Mszy św. „rodzinnej”, o godz. 11.00.

W roku bieżącym Środa Popielcowa przypada 6 marca. Tego dnia wraz z całym Kościołem, posypując tradycyjnie głowy popiołem, rozpoczniemy okres wielkopostnego przygotowania do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, która wypadnie 21 kwietnia.

Środa Popielcowa, to tradycyjnie dzień postu /nie spożywany potraw mięsnych/ oraz wstrzemięźliwości /jeden posiłek do syta/ – dawniej zwany dniem postu jakościowego oraz ilościowego.

Tego dnia odprawimy Msze św., z posypywaniem głów popiołem, o godz. 7.00; 16.00 i 18.00.

Od Środy Popielcowej rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

W okresie Wielkiego Postu uczestniczyć będziemy w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, odprawianej dla dzieci w czwartki o godz. 17.00; dla młodzieży i dorosłych, w piątki o godz. 17.15. Przed rozpoczęciem rozważań odczytywać będziemy „zalecki” za zmarłych. Są do pobrania przy wyjściach z kościoła, wypełnienia i złożenia z zakrystii.

W poszczególne niedziele Wielkiego Postu tradycyjnie zapraszamy na Gorzkie Żale, z kazaniem pasyjnym, głoszonym przez ks. Krzysztofa Kregela, wikariusza z Manhatanu. Początek o 15.15.

Adoracja Najświętszego sakramentu w ciszy, w Środę Popielcową bez zmian od godz. 17.00. Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy na jej zakończenie o godz. 17.45.

W tym tygodniu przypadnie I czwartek miesiąca. Nabożeństwo w intencji powołanych i o nowe powołania, na zakończenie Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45.

W piątek 8 marca przypada dzień modlitw wynagradzających oraz postu w intencji ofiar wykorzystywania seksualnego i ich rodzin; za osoby duchowne żyjące niemoralnie, które sieją zgorszenie i wyrządzają krzywdę dzieciom i młodzieży, a także za ludzi, których gorszące czyny duchowieństwa głęboko ranią.

Adorację sobotnią 9 marca od godz. 17.00 poprowadzą członkowie Bractwa Różańcowego.

Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w III Tygodniu Wielkiego Postu, czyli w dniach: 24 – 27 marca. Poprowadzi je oblat z Kokotka – o. Dominik Ochlak OMI.

Rekolekcje szkolne odbędą się w dniach: 25 – 27 marca. Poprowadzi je ks. Marcin Matonóg, były wikariusz z Podlesia, obecnie z parafii bł. Karoliny w Tychach.

Dziś kolekta na potrzeby naszej parafii. W I Niedzielę Wielkiego Postu tradycyjnie tak zwana jałmużna postna.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.

Zachęcamy do podejmowania rozsądnych i odważnych postanowień wielkopostnych.