WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (10 MARCA 2019)

Dziś przeżywamy w Liturgii I Niedzielę Wielkiego Postu, zwaną Niedzielą Trzeźwości. Dziś kończy się tydzień modlitw o trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podejmowania czasowej abstynencji, w ramach postanowień wielkopostnych. Na zakończenie każdej Mszy św. odprawiamy dziś krótkie nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa.

Dziś podczas Mszy św. 'rodzinnej', o godz. 11.00, dokonamy poświęcenia Krzyży, Ikon NMP i obrazów Świętych Patronów, dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Dzieci i ich rodziny wspieramy modlitwą.

Dziś zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żalów, na godz. 15.15. Kazania pasyjne głosić będzie ks. Krzysztof Kregel, wikariusz w parafii Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa w Katowicach-Piotrowicach.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, w czwartki z udziałem dzieci
od 17.00 oraz w piątki z udziałem młodzieży i dorosłych od 17.15. Przed rozważaniem poszczególnych stacji, od 17.05 odczytujemy „zalecki” za zmarłych. Można je składać w zakrystii. Pamiętamy, że każdy, kto odprawi pobożnie Drogę Krzyżową może zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

Przypominamy, że Wielki Post jest czasem intensywnej pracy nad sobą, a także czasem podejmowania postanowień wielkopostnych, które mają prowadzić do wewnętrznego nawrócenia – metanoi.

Warto pamiętać, iż pierwsza część Wielkiego Postu ma charakter pokutny, w odróżnieniu od części drugiej o charakterze pasyjnym. Dlatego też w pierwszych tygodniach Wielkiego Postu bardziej wnikamy w tajemnicę chrztu św. oraz doceniamy znaczenie podejmowanej ascezy, umartwień i postów w rozwoju życia duchowego.

W środę zachęcamy do udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy.
Na zakończenie o godz. 17.45 krótkie Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W środę 13 marca, po Mszy św. wieczornej w kościele odbędzie się spotkanie organizacyjno-sprawozdawcze wszystkich członków Bractwa Różańcowego. Zachęcamy di udziału.

Sobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu prowadzą członkowie Rodziny Radia Maryja i Przyjaciół Misji. Początek o godz. 17.00, w tym czasie okazja do spowiedzi św.

Rekolekcje Wielkopostne odbędą się tradycyjnie w III tygodniu Wielkiego Postu, czyli w dniach 24 - 27 marca b.r. Poprowadzi je Misjonarz Oblat z Kokotka, o. Dominik Ochlak. Rekolekcjonistę polecamy modlitwie parafian.

Rekolekcje Szkolne odbędą się w dniach 25 - 27 marca. Poprowadzi je były wikariusz w Podlesiu, ks. Marcin Matonóg, obecnie wikariusz w parafii bł. Karoliny Kózkówny w Tychach.

Dziś kolekta zwana jałmużną postną. W przyszłą niedzielę 17 marca kolekta specjalna na remont salek vis-a-vis probostwa, który kontynuujemy.

Dzień otwarty dla kandydatów do katolickiego Liceum Ogólnokształcącego lub Szkoły Podtawowej im. Szramka odbędzie się w sobotę 16 marca w godzinach 10.00 - 13.00. Szczegóły na plakacie, Ulotki do zabrania przy wejściu do kościoła.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.