WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (17 MARCA 2019)

Dziś przeżywamy w Liturgii II Niedzielę Wielkiego Postu. Zachęcamy do podejmowania postanowień wielkopostnych.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żalów, o godz. 15.15. Kazania pasyjne głosi ks. Krzysztof Kregel, wikariusz w parafii Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa w Katowicach-Piotrowicach.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, w czwartki z udziałem dzieci
od 17.00 oraz w piątki z udziałem młodzieży i dorosłych od 17.15. Przed rozważaniem poszczególnych stacji, od 17.05 odczytujemy „zalecki” za zmarłych. Można je składać w zakrystii.

We wtorek 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 16.00 i 18.00.

Tego dnia, w czasie Mszy św. o godz. 7.00 dokonamy poświęcenia figury św. Józefa po renowacji. Jest to figura, która będzie umieszczona wraz z figurą św. Barbary w nowym ołtarzu. Figura ta pozostanie w prezbiterium naszego kościoła na czas trwania rekolekcji wielkopostnych.

W środę zachęcamy do udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy. Na zakończenie o godz. 17.45 krótkie Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Sobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu prowadzą członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Początek o godz. 17.00, w tym czasie okazja do spowiedzi św.

Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się już za tydzień, w dniach: 23 – 27 marca. Poprowadzi je Misjonarz Oblat z Kokotka – o. Dominik Ochlak. Rekolekcjonistę i dzieło rekolekcji wspieramy modlitwą.

Rekolekcje szkolne odbędą się w dniach: 25 – 27 marca. Poprowadzi je ks. Marcin Matonóg, były wikariusz z Podlesia, obecnie z parafii bł. Karoliny w Tychach. Jego również polecamy modlitwie.

Dziś kolekta specjalna na remont salek vis-a-vis probostwa, który kontynuujemy. Za tydzień kolekta na potrzeby Archidiecezji (na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego), a przy wyjściu z kościoła tradycyjna zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes.

Przy tej okazji składamy szczere i serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy złożyli ofiarę na odbudowę nowego ołtarza. Pod koniec bieżącego miesiąca będziemy wpłacać kolejną ratę na ten cel.

Droga Krzyżowa ulicami Podlesia wyruszy, podobnie jak przed rokiem, w piątek, 5 kwietnia wieczorem. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.