WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (7 KWIETNIA 2019)

Dziś przeżywamy w Liturgii V Niedzielę Wielkiego Postu. Dziś rozpoczynamy II część tego okresu liturgicznego, która ma charakter pasyjny.

Od dziś do Wielkiego Piątku zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży z „pasyjką” (figurą Pana Jezusa). Zachęcamy Was wszystkich, drodzy parafianie, do tego, byście uczynili to także w swoich domach.

Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żalów na godz. 15.15, z kolejnym kazaniem pasyjnym ks. Krzysztofa Kregla. Przed nabożeństwem odczytywać będziemy wypominki za zmarłych.

Zachęcamy do udziału w środowej Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy. Na zakończenie o godz. 17.45 krótkie Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Przypominamy, że jeszcze do środy wystawiony będzie kosz na artykuły spożywcze (słodycze, owoce etc.) do paczek świątecznych, które przygotuje Koło Charytatywne dla potrzebujących.

Od poniedziałku do środy organizujemy w parafii nauki przedślubne dla narzeczonych metodą dialogową. Spotkania w godz. od 19.00 – 21.00. W czwartek Dzień Skupienia dla narzeczonych ze Mszą św. o godz. 19.00 w ich intencji i konferencją.

W czwartek w naszym kościele spotkanie grupy modlitewnej o godz. 20.00.

Sobotnią Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie 13 marca, od godz. 17.00 prowadzą członkowie Bractwa Różańcowego.

Już za tydzień Niedziela Palmowa. Zapraszamy wiernych na uroczyste poświęcenie palm w czasie każdej Mszy św. Palmy można będzie nabyć u dzieci z parafialnej grupy Rycerzy św. Franciszka, dziś po Mszach św. oraz w najbliższy czwartek lub piątek po drodze krzyżowej. Dochód na dofinansowanie rekolekcji dla dzieci z tej grupy.

Dziś kolekta na potrzeby parafii, za tydzień kolekta specjalna na kończący się już remont salek vis-a-vis probostwa.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej – w czwartki z udziałem dzieci
od godz. 17.00 oraz w piątki z udziałem młodzieży i dorosłych od godz. 17.15. Od godz. 17.05 odczytujemy „zalecki” za zmarłych. Można je składać w zakrystii.

Zachęcamy do udziału w Dniu Skupienia dla nauczycieli, wychowawców i katechetów, pracowników oświaty i emerytowanych nauczycieli w Seminarium Duchownym w Katowicach, dnia 11 kwietnia. Szczegóły na plakatach.

W sobotę 27 kwietnia, w parafii w Kostuchnie odbędzie się XXVI Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej. Szczegóły na plakacie w gablocie. Zachęcamy zdolne muzycznie dzieci do udziału.

W Niedzielę Palmową młodzież naszej Archidiecezji zgromadzi się w katowickiej Katedrze, o godz. 14.00, wokół naszego Arcybiskupa, w ramach kolejnego Światowego Dnia Młodzieży. Naszą młodzież zachęcamy do udziału w tej Mszy św.

Po Świętach zorganizujemy kolejną zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz parafialnego tygodnika Królowa Polski.