WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (28 KWIETNIA 2019)

Dziś obchodzimy w Kościele Święto Miłosierdzia Bożego. Jest to tak zawana Niedziela Biala.

Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia na 15.00.

Dziś również zapraszamy do naszego kościoła, na Wielkanocny Koncert Organowy, w wykonaniu Pana Michała Botora. Początek o godz. 17.00.

Dziś rozpoczynamy kolejny Tydzień Miłosierdzia.

Dziś także ma miejsce liczenie wiernych.

Jutro w poniedziałek 29 kwietnia obchodzimy w Kościele Polskim Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

W środę 1 maja obchodzimy na Śląsku Święto Józefa Rzemieślnika. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się za bezrobotnych. W ich intencji odprawimy Mszę św. o godz. 7.00.

Od środy rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiać będziemy w tygodniu o 17.30, a w Niedziele o 15.30.
Zachęcamy wszystkich do systematycznego udziału w tych nabożeństwach, szczególnie dzieci i młodzież.

Środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00. Od godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe z modlitwami do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W piątek 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski.
Tego dnia Msze św. odprawimy w porządku Niedzielnym, o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 16.00.

Dnia 3 maja w czasie Mszy św. „rodzinnej”, o godz. 11.00 do wczesnej Komunii Świętej przystąpią 6-ciolatki.
Nabożeństwo dziękczynne dla tych dzieci i ich rodzin odprawimy o godz. 15.00.

W Uroczystość Królowej Polski o godz. 21.00 zapraszamy na uroczysty Apel Jasnogórski, z modlitwami w intencji Ojczyzny.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

Spowiedź I-piątkowa dla dzieci szkolnych w czwartek 2 maja od godz. 17.00.

W sobotę 4 maja zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP na godz. 6.30.

Chorych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 4 maja. Początek o godz. 9.00. Zapisy w zakrystii.

W sobotę także Msza św. wynagradzająca w duchu Objawień Fatimskich o godz. 16.00, zaś od 16.45 Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem jednej z Tajemnic Różańcowych oraz Modlitwą Różańcową.

W najbliższą Niedzielę 5 maja uczniowie klas III przystąpią do pierwszej Komunii Świętej, w czasie Mszy św. „rodzinnej” o godz. 11.00. Nabożeństwo dziękczynne tych dzieci i ich rodzin odprawimy tego dnia o godz. 15.00.

Koncert Magdy Anioł – promocja nowej płyty „Odmawiam” odbędzie się w Centrum Kultury w Chorzowie dnia 15 maja o 18.00. Bilety drogą internetową. Szczegóły na plakacie w gablocie. Przy podaniu hasła: „Dla Parafii” rabat z 30 do 20 zł za bilet.

Dziś kolekta na Caritas naszej Archidiecezji. W uroczystość Królowej Polski 3 maja kolekta na odbudowę Katedry Notre-Dame w Paryżu, po pożarze, zaś w Niedzielę 5 maja kolekta na potrzeby parafii. Za składane ofiary serdeczne Bóg zapłać!

Przypominamy, że za tydzień w Niedzielę 5 maja powraca Msza św. o godz. 20.00. Będziemy ją odprawiać do końca września.

Zachęcamy do uczestnictwa w trzydniowej pielgrzymce do Czech w dniach 16-18 maja. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy u ks. Proboszcza.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki: Królowa Polski. Apostolstwo Chorych do zabrania, przy wyjściach z kościoła.