WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (5 MAJA 2019)

Liturgii przypada dziś III Niedziela Wielkanocna, którą obchodzimy jako Niedzielę Biblijną.

Dziś rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

Dziś także Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Tym razem czytamy Ewangelię według św. Jana. Zachęcamy do osobistej lektury Biblii.

W dniu dzisiejszym w czasie Mszy św. „rodzinnej” o godz. 11.00 uczniowie klas III przystąpią do pierwszej Komunii Świętej. Nabożeństwo dziękczynne tych dzieci i ich rodzin odprawimy dziś o godz. 15.00.

Środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00. Od godz. 17.30 Majowe z modlitwami do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy..

Zapraszamy do udziału w sobotniej Adoracji Najświętszego Sakramentu 11 maja, prowadzonej przez członków Bractwa Różańcowego. Od godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe.

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Przypominamy, że od dziś do ostatniej Niedzieli września odprawiać będziemy w Podlesiu dodatkową Mszę św. o godz. 20.00.

W dniach 1618 maja (czwartek-piątek-sobota) organizujemy trzydniową pielgrzymkę do Czech.
Spotkanie uczestników pielgrzymki w najbliższy piątek 10 maja o godz. 19.00. Można jeszcze dołączyć do grupy. Zachęcamy.

Koncert Magdy Anioł – promocja nowej płyty „Odmawiam” – odbędzie się w Centrum Kultury w Chorzowie dnia 15 maja o 18.00. Bilety drogą internetową. Szczegóły na plakacie w gablocie. Przy podaniu hasła: „Dla Parafii” rabat z 30 do 20 zł za bilet.

W lipcu odbędzie się w Kokotku II Festiwal Życia. O. Tomasz Maniura zaprasza młodzież.

Prasę katolicką można nabyć przy wyjściu z kościoła: „Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszą parafialną gazetkę: Królowa Polski. Apostolstwo Chorych do zabrania przy wyjściu z kościoła.