WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (12 MAJA 2019)

Dziś w Liturgii Kościoła obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza. Jest to dzień intensywnej modlitwy w intencji powołanych do służby Bożej w Kościele i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej Parafii.

Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe na godz. 15.30.

Wczoraj w naszej Archikatedrze w czasie Mszy św. o godz. 11.00 miały miejsce święcenia prezbiteratu. Nowo wyświęconych kapłanów polecamy modlitwie.

W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

W tym tygodniu przypadają kolejne rocznice święceń prezbiteratu naszych duszpasterzy: Rezydenta – ks. Henryka Otremby w poniedziałek 13 maja – 24 rocznica święceń, Wikariusza – ks. Karola Pukocza we wtorek 14 maja – 14 rocznica święceń oraz Proboszcza – ks. Jacka Plecha w środę 15 maja – 26 rocznica święceń. W poszczególne dni o godz. 7.00 rano odprawiona zostanie w ich intencji Msza św. Duszpasterzy otaczamy życzliwą modlitwą.

Jutro, w poniedziałek 13 maja odprawimy pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy nabożeństwem Majowym o godz. 17.30. Msza św. w intencji Bractwa Różańcowego i czcicieli NMP o godz. 18.00. Po Mszy św. Różaniec Fatimski, procesja ze świecami i zakończenie Apelem Jasnogórskim.

Środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00. Nabożeństwo Majowe z modlitwami do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy od godz. 17.30.

W czwartek nad ranem wyruszy z naszej parafii trzy-dniowa pielgrzymka do Sanktuariów w Czechach. Pielgrzymów polecamy modlitwie.

Kandydaci do bierzmowania, uczniowie klas III Gimnazjum oraz klas VIII Szkoły Podstawowej obędą pierwszą próbę przed bierzmowaniem w najbliższy czwartek 16 maja o 19.00. Druga próba wraz ze świadkami odbędzie się w piątek 24 maja o 19.00.

Przypominamy iż Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży, w naszym kościele, udzieli ks. bp Grzegorz Olszowski, w sobotę 25 maja, w czasie Mszy św. o godz. 11.00. Kandydatów do bierzmowania ich świadków oraz ich rodziny polecamy modlitwie.

W czwartek modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem od godz. 20.00.

Sobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu 18 maja od godz. 17.00 prowadzą członkowie Rodziny Radia Maryja i Przyjaciół Misji. Od 17.30 Nabożeństwo Majowe.

Dziś kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za tydzień kolekta specjalna na zbliżający się remont prezbiterium. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać!

Przypominamy, że od pierwszej Niedzieli maja do ostatniej Niedzieli września odprawiamy dodatkową Mszę św. o godz. 20.00.

Prasę katolicką można nabyć przy wyjściu z kościoła: „Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszą parafialną gazetkę: Królowa Polski.