WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (16 CZERWCA 2019)

Dziś przeżywamy w Liturgii Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, o godz. 15.30.

Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Kończy się rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji zapraszamy dzieci i młodzież do okazania wdzięczności Bogu i ludziom poprzez udział we Mszy św.

Mszę św. na zakończenie roku szkolnego dla klas I-VII odprawimy w środę 19 czerwca o 8.00.

W czasie tej Mszy św. nastąpi uroczyste pożegnanie Pani Katechetki Barbary Gorażdża, która po 40 latach pracy katechetycznej i pedagogicznej przechodzi na emeryturę.
Jedna z intencji Mszy św. koncelebrowanej będzie odprawiana za Panią Katechetkę. Przy okazji wyrażamy wielka wdzięczność, za całe dobro,
które przez lata Pani Barbara czyniła dla dzieci, młodzieży, rodziców i kapłanów. Była to współpraca wzorcowa. Bóg zapłać! Zapewniamy o wdzięczności i modlitwie.

Msza św. dla klas VIII z wręczeniem odpowiednich dyplomów będzie odprawiona w środę 19 czerwca o godz. 17.00. Zapraszamy młodzież i ich rodziny.

W środę Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00, zaś od godz. 17.45 modlitwy do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W najbliższy czwartek 20 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała.
Procesja z Najśw. Sakramentem podąży ulicami: Michałowskiego, Trojoka, Armii Krajowej i Okrąglicą, aż do jej końca.
Na zakończenie procesji odprawimy Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Oto miejsca ołtarzy: pierwszy przy początku ul. Sołtysiej, drugi przy Restauracji 'Dębowa',
trzeci na wysokości ul. Begonii i czwarty na wjeździe do Piekarni 'Król'. Zakończymy nabożeństwem do Najświetszego Serca Pana Jezusa, u końca ul. Okrąglica.

Po procesji ostatnia Msza św. z Uroczystości Bożego Ciała ok. godz. 12.30 w kościele.

W Boże Ciało 20 czerwca popołudniu odbędzie się kolejny – szósty już Festyn Parafialny „Kole Fary”. Tradycyjnie prosimy o upieczenie i podarowanie kołocza i innych ciast na tę okoliczność. Prosimy także, by jeszcze ofiarować gadżety: pluszaki, inne zabawki, książki etc. do zabawy loteryjnej. Liczymy także na wsparcie finansowe festynu. Na plakatach można będzie zapoznać się ze szczegółami planowanych atrakcji. W programie między innymi zabawa loteryjna z atrakcyjnymi nagrodami (m. in. telewizor, dron, hulajnoga), aukcja i konkursy oraz atrakcyjne występy sceniczne. Jak co roku gastronomia, plac zabaw dla dzieci, wesołe miasteczko, strzelnica, wystawa ptactwa domowego. Gwiazdą wieczoru będzie zespół muzyki country Gang Marcela. Rozpoczniemy koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i koncertem Orkiestry Górniczej z KWK „Wujek” w Katowicach.

Modlimy się o pogodę na czas Procesji i parafialnego świętowania.

Kolekta dzisiejsza jest kolektą specjalną na rozpoczynający się już remont prezbiterium. Kolekta przyszłej Niedzieli 23 czerwca na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Za złożone ofiary składamy szczere i serdeczne Bóg zapłać.

Spotkanie organizacyjne przed pieszą Pielgrzymką niewiast i dziewcząt w sierpniu do Piekar Śląskich odbędzie się w poniedziałek 17 czerwca po Mszy św. wieczornej w salce.

Prasę katolicką można nabyć przy wyjściu z kościoła: „Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszą parafialną gazetkę: Królowa Polski.