WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (23 CZERWCA 2019)

Dziś przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym.

Zapraszamy na Nabożeństwo Eucharystyczne, na 15.30, z procesją z Najświętszym Sakramentem w Oktawie Bożego Ciała.

Jutro 24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Rozpoczęły się wakacje. W lipcu i sierpniu nie będzie w Niedzielę Mszy św. o godz. 16.00, nie będzie także Nieszporów. Zachowamy Mszę św. „chrzcielną” w III Niedzielę miesiąca o godz. 14.00.

W miesiącach lipcu i sierpniu Msze św. w ciągu tygodnia odprawiane będą w porządku wakacyjnym: w poniedziałki, środy i piątki tylko rano o godz. 7.00, zaś we wtorki, czwartki i soboty tylko wieczorem o godz. 18.00. Wyjątek stanowić będą I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, kiedy to odprawiać będziemy Msze św. zarówno rano o godz. 7.00 jak i wieczorem o godz. 18.00.

W piątek 28 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia nie ma obowiązku zachowania postu.

Nabożeństwo z przebłaganiem i dziękczynieniem oraz aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa odprawimy w piątek o godz. 17.30.

W sobotę 29 czerwca w Liturgii przeżywać będziemy Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Kolekta z tego dnia zwana Świętopietrzem, będzie przeznaczona na Stolicę Apostolską.

W Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła przypadają 53 urodziny ks. Proboszcza. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona o godz. 18.00. Po Mszy św. wszyscy uczestnicy Liturgii zaproszeni są na ogród farski, na wspólne świętowanie przy grillu i kołoczu.

Sobotnia Adoracja Najświętszego Sakramentu dnia 29 czerwca od godz. 17.00 w ciszy.

W czasie wakacyjnym środowe Adoracje Najświętszego Sakramentu odbywać się będą po Mszy św. porannej, w godz. 7.40–9.00, z nabożeństwem do M. B. Nieustającej Pomocy od godz. 8.45. Ostatnia Adoracja środowa przed wakacjami, w najbliższą środę 27 czerwca od. Godz. 17.00.

W wakacje Kancelaria parafialna czynna będzie bez zmian: w poniedziałki i czwartki rano w godz. 7.30-9.00 oraz we wtorki i piątki po południu w godz. 16.00-17.30.

Dziś kolekta na Wydział Teologiczny U. Śl. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii.

Od środy do soboty 26-29 czerwca w naszym kościele będzie miało miejsce nagrywanie płyt z muzyką sakralną renomowanego zespołu „Camerata Silesia”. Z tego powodu kościół w ciągu dnia w godzinach 8.00 – 17.00 będzie zamknięty. Prosimy o zrozumienie.

W Niedzielę 30 czerwca, na zakończenie Mszy św. „rodzinnej” o godz. 11.00 dokonamy rokrocznego poświęcenia pojazdów i innych środków lokomocji oraz modlić się będziemy za użytkowników dróg o bezpieczeństwo. Zbiórka przeprowadzona w czasie poświęcenia będzie przeznaczona na wsparcie misyjnych dzieł księży Werbistów.

W dniach od 8 do 14 lipca w Kokotku k. Lublińca odbędzie się „II Festiwal Życia”. O. Tomasz Maniura zaprasza młodzież i wszystkich do licznego udziału. Szczegóły na plakatach.

W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcamy do nawiedzania kościołów w miejscach wypoczynku oraz poświęcania większej ilości czasu na modlitwę, lekturę Pisma Świętego, książek oraz czasopism religijnych. Wszystkim wyruszającym na wakacyjne szlaki życzymy słonecznej pogody i pięknego wypoczynku i zachęcamy do dawania świadectwa wierze w Chrystusa i przynależności do Kościoła wobec nowo poznawanych osób!

Zachęcamy rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy letnie, by składali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a w szczególności udział we Mszy św. niedzielnej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła do nabycia: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz nasza parafialna gazetka: Królowa Polski.