WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (30 CZERWCA 2019)

Dziś przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym.

Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami Nabożeństwo Czerwcowe, na godz. 15.30.

Dziś na zakończenie Mszy św. „rodzinnej” ok. godz. 12.00 dokonamy poświęcenia pojazdów. Zachęcamy do przybycia.
Zbiórka przeprowadzona w czasie poświęcenia będzie przeznaczona na misyjne dzieła Księży Werbistów.

W miesiącach lipcu i sierpniu w ciągu tygodnia Msze św. odprawiamy w porządku wakacyjnym:
w poniedziałki, środy i piątki tylko rano o godz. 7.00, zaś we wtorki, czwartki i soboty tylko wieczorem o godz. 18.00.
Wyjątek stanowią I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, kiedy to odprawiać będziemy Msze św. zarówno rano o godz. 7.00, jak i wieczorem o godz. 18.00.

W czasie wakacyjnym środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się po Mszy św. porannej, w godz. 7.40–9.00.
Na zakończenie Adoracji od godz. 8.45 odprawiamy Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

Nabożeństwo z modlitwami o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne odprawimy w czwartek 4 lipca na zakończenie Mszy św. wieczornej, o godz. 18.40.

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawimy w piątek 5 lipca po Mszy św. porannej, ok. godz. 7.40.

W sobotę 6 lipca zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP na godz. 6.30.

Chorych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną tradycyjnie w sobotę 6 lipca. Początek o godz. 9.00.

W I sobotę miesiąca odprawimy Mszę św. wynagradzającą w duchu Objawień Fatimskich o godz. 16.00.
Od 16.45 Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Tajemnicy Różańcowej i Różańcem a także okazja do spowiedzi św.

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

Mszę św. „Gradową”, o zachowanie nas od niebezpieczeństw, kataklizmów i nieurodzaju w roku bieżącym odprawimy 14 lipca o godz. 9.00.

W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcamy do nawiedzania kościołów w miejscach wypoczynku oraz poświęcania większej ilości czasu na modlitwę, lekturę Pisma Świętego, książek oraz czasopism religijnych.

Wszystkim wyruszającym na wakacyjne szlaki życzymy słonecznej pogody i pięknego wypoczynku oraz zachęcamy do dawania czytelnego świadectwa wierze w Chrystusa i przynależności do Kościoła wobec nowo poznawanych osób!

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny oraz nasza parafialna gazetka: Królowa Polski.