WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (14 LIPCA 2019)

W Liturgii przeżywamy dziś XV Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym.

Dziś nie będzie Nieszporów o godz. 15.15. W wakacje nie odprawiamy także Mszy św. o 16.00.

Pamiętamy, że w miesiącach lipcu i sierpniu Msze św. w ciągu tygodnia odprawiamy w porządku wakacyjnym:
w poniedziałki, środy i piątki tylko rano o godz. 7.00, zaś we wtorki, czwartki i soboty tylko wieczorem o godz. 18.00.

W środę 17 lipca organizujemy jednodniowy wyjazd dla dzieci, które w czasie wakacji pozostają w Podlesiu.
Tym razem planujemy nawiedzić Sanktuarium Matki Bożej w Piekarach Śląskich oraz zwiedzić zamek w Starych Tarnowicach.
Prosimy o zgłaszanie dzieci i opiekunów w zakrystii dziś po Mszach św. lub do jutra, do godz. 20.00.

W czasie wakacyjnym środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się po Mszy św. porannej, w godz. 7.40–9.00 z nabożeństwem do M.B. Nieustającej Pomocy na początek.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Tradycyjnie po Mszy św. ok. godz. 7.40 odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z Koronką przed Najświętszym Sakramentem.

Sobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu 20 lipca od godz. 17.00 poprowadzą członkowie Bractwa Różańcowego. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

Dziś kolekta na potrzeby parafii, za tydzień kolekta „specjalna” na pokrycie kosztów remontu prezbiterium wraz z kaplicami bocznymi. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Za dwa tygodnie 28 lipca w niedzielę po Mszach św. przy wyjściu z kościoła panie z Koła Charytatywnego przeprowadzą tradycyjną zbiórkę na działalność charytatywną w naszej parafii. Przy tej okazji składamy serdeczne podziękowania za pomoc charytatywną niesioną w parafii od lat. Zachęcamy także naszych parafian i parafianki do włączenia się
w wolontariat w ramach tej wspólnoty!

We wtorek 23 lipca w czasie Mszy św. o godz. 18.00 chętni będą mogli rozpocząć 33 dniową Nowennę przed Aktem Ofiarowania swego życia Najświętszej Maryi Pannie, którego będą mogli dokonać w dniu naszego Parafialnego Odpustu, 25 sierpnia, w Uroczystość NMP Częstochowskiej.

Wszystkim wyruszającym na wakacyjne szlaki życzymy słonecznej pogody i pięknego wypoczynku oraz zachęcamy do dawania czytelnego świadectwa wierze w Chrystusa
i przynależności do Kościoła wobec nowo poznawanych osób!

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny oraz nasza parafialna gazetka: Królowa Polski.