WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (21 LIPCA 2019)

W Liturgii XVI Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym.

Pamiętamy iż w czasie wakacyjnym nie ma Nieszporów o 15.30, ani Mszy św. o 16.00.

W miesiącach lipcu i sierpniu Msze św. w ciągu tygodnia odprawiamy w porządku wakacyjnym:
w poniedziałki, środy i piątki tylko rano o godz. 7.00, zaś we wtorki, czwartki i soboty tylko wieczorem o godz. 18.00.

We wtorek 23 lipca w czasie Mszy św. o godz. 18.00 chętni będą mogli rozpocząć 33 dniową Nowennę przed Aktem Ofiarowania swego życia Najświętszej Maryi Pannie, którego będą mogli dokonać w dniu naszego Parafialnego Odpustu, 25 sierpnia, w Uroczystość NMP Częstochowskiej. Teksty nowenny są dziś do zabrania przy wyjściu z kościoła.

W czasie wakacyjnym środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się po Mszy św. porannej, w godz. 7.40–9.00 z nabożeństwem do Matki Boskiej Nieustaj. Pomocy na początek.

Sobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu 27 lipca od godz. 17.00 poprowadzą członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

Dziś kolekta „specjalna” na pokrycie kosztów trwającego remontu kaplicy bocznej. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Za tydzień 28 lipca w niedzielę po Mszach św. przy wyjściu z kościoła panie z Koła Charytatywnego przeprowadzą tradycyjną zbiórkę na działalność charytatywną w naszej parafii.
Przy tej okazji składamy serdeczne podziękowania za pomoc charytatywną niesioną w parafii od lat.
Zachęcamy także naszych parafian i parafianki do włączenia się w wolontariat w ramach tej wspólnoty!

Wszystkim wyruszającym na wakacyjne szlaki życzymy słonecznej pogody i pięknego wypoczynku, a tym, którzy już powrócili z wakacji życzymy udanego powrotu
do codziennych obowiązków!

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny oraz nasza parafialna gazetka: Królowa Polski. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego znajduje się artykuł na temat fresków tworzonych w naszym kościele.