WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (11 SIERPNIA 2019)

W Liturgii przeżywamy dziś XIX Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym.

Dziś gościmy w parafii o. Dominika Ochlaka, oblata z Kokotka, który głosi słowo Boże, a przy wyjściu z kościoła po Mszy św. poprosi o materialne wsparcie oblackich inicjatyw duszpasterskich, na czele z Festiwalem Życia.

W najbliższy wtorek 13 sierpnia, obchodzić będziemy w parafii Dzień Fatimski. Msza św. w intencji czcicieli Matki Bożej o godz. 18.00, a po niej Różaniec Fatimski i procesja ze świecami. Spotkanie zakończymy Apelem Jasnogórskim. Modlitwę poprowadzi o. Maksymilian OFM z Panewnik. Zachęcamy do licznego udziału.

We czwartek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Tego dnia Msze św. odprawimy w porządku niedzielnym, o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 20.00. Na godz. 21.00 zapraszamy tradycyjnie na uroczysty Apel Jasnogórski.

W Uroczystość Wniebowzięcia tradycyjnie gościć będziemy w parafii ks. Grzegorza Węglorza, proboszcza parafii Matki Boskiej Fatimskiej z Piotrowickich Kątów. Będzie On głosił słowo Boże, zaś kolekta tego dnia będzie przeznaczona na budowę kościoła, którą realizuje.

Do 16 sierpnia trwać będzie zastępstwo wakacyjne, które podjął w naszej parafii o. Maksymilian, franciszkanin z Panewnik. Za podjęty trud składamy mu serdeczne podziękowanie, Bóg zapłać!

Przypominamy, iż w tym czasie kancelaria parafialna czynna będzie jedynie we wtorki i piątki, w godzinach 16.00 – 17.30. W poniedziałki i czwartki rano kancelaria nieczynna.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Tego dnia tradycyjnie po Mszy św. porannej odprawimy nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.

Sobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu 18 sierpnia od godz. 17.00 poprowadzą członkowie Rodziny Radia Maryja i Przyjaciół Misji. Będzie także okazja do spowiedzi św.

Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta specjalna na trwający remont kaplicy bocznej. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Za tydzień w Niedzielę 18 sierpnia, w dniu pielgrzymki stanowej kobiet i dziewcząt do Piekar Śl., wyruszy kolejna piesza pielgrzymka do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Start nad ranem z parkingu przy kościele w Podlesiu o godz. 1.15. Pielgrzymujące niewiasty wspieramy modlitwą.

Tegoroczny Odpust Parafialny przeżywać będziemy 25 sierpnia. Sumie Odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Dyrektor Wydziału Katechetycznego naszej Archidiecezji, ks. dr hab. Roman Buchta. W dniu Odpustu będzie On głosił słowo Boże.

Odpust tradycyjnie poprzedzi „triduum modlitewne”, od czwartku do soboty, w formie Adoracji Najświętszego Sakramentu, w obecności relikwii bł. ks. Michała Sopoćko, w godz. 17.00 – 18.00.

W piątek 23 sierpnia obchodzić będziemy dzień chorych przed parafialnym odpustem. Msza św. zostanie odprawiona o godz. 9.00 i po niej spotkanie w salce. Koło Charytatywne zaprasza.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny oraz nasza parafialna gazetka: Królowa Polski.