WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (18 SIERPNIA 2019)

Dziś przeżywamy XX Niedzielę zwykłą w Roku Liturgicznym.

Dziś odbywa się pielgrzymka stanowa kobiet i dziewcząt do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Pątniczki, które wyruszyły dziś w nocy z naszej parafii w pieszej pielgrzymce do Piekar Śląskich oraz wszystkie osoby tam pielgrzymujące otaczamy życzliwą modlitwą.

W środę 21 sierpnia przypada 98 rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Pamiętamy iż miało to miejsce 21 sierpnia 1921 roku. Z tej okazji z wdzięcznością modlimy się za budowniczych i wszystkich dobrodziejów naszej parafialnej świątyni.

Za tydzień w niedzielę 25 sierpnia przeżywać będziemy Odpust Parafialny. Sumie Odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Dyrektor Wydziału Katechetycznego naszej Archidiecezji, ks. dr hab. Roman Buchta. W dniu Odpustu będzie On głosił słowo Boże.

Na Sumę Odpustową zapraszamy Poczty Sztandarowe oraz Dzieci w strojach komunijnych gotowe sypać kwiaty w czasie procesji.

W Dzień Odpustu zapraszamy Parafian na uroczysty Koncert Organowy, w wykonaniu wielkiego wirtuoza i kompozytora, Pana Henryka Botora z Tychów. Początek o godz. 15.00.

Uroczyste Nieszpory Odpustowe odprawimy o godz. 19.00.

W dniu Odpustu tradycyjnie odprawimy także Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Zapraszamy!

W dniach poprzedzających Odpust, w czwartek, piątek i sobotę, w ramach triduum modlitewnego, tradycyjnie czuwać będziemy na modlitwie, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem od 17.00 do 18.00. W poszczególne dni Adorację prowadzić będą parafialne grupy modlitewne w obecności relikwii bł. kapłana Michała Sopoćko, spowiednika św. Siostry Faustyny, sekretarki Miłosierdzia Bożego.

W piątek 24 sierpnia o godz. 9.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji chorych i wiekiem osłabionych parafian oraz w intencji naszych seniorów. Po Eucharystii w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie przy stole. Prosimy parafian, aby w miarę możliwości umożliwili chorym i seniorom przybycie na to spotkanie.

Kolekta dzisiejszej Niedzieli to kolekta specjalna na trwający remont kaplicy bocznej. Za tydzień, w Uroczystość Odpustową, tradycyjnie kolekta „powinowata”.

Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Dziękczynnej po Odpuście, do Częstochowy na Jasną Górę, w środę 29 sierpnia. Wyjazd o godz. 8.30 z parkingu. W programie Msza św. przy Obrazie, Różaniec na Błoniach oraz wizyta w Dolinie Miłosierdzia na Koronkę o godz. 15.00. Zapisy po Mszach św. w zakrystii dziś i za tydzień. Zaliczka: 30 zł.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny oraz nasza parafialna gazetka: Królowa Polski.