WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (1 WRZEŚNIA 2019)

Dziś XXII Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym.

Dziś odbywają się w Podlesiu Katowickie Dożynki. Msza św. o godz. 13.00, a po niej tradycyjne obchody na Stadionie „Podlesianki”.

Zapraszamy dziś na pierwsze po wakacjach Nieszpory Niedzielne na godz. 15.15.

Dziś o godz. 14.00 w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Weźmie w nim udział nasza młodzież oazowa.

Jutro w poniedziałek, 2 września nastąpi Inauguracja Roku Szkolnego i Katechetycznego. Msza św. o godz. 8.00. Modlić się będziemy w intencji dzieci, młodzieży oraz pracowników naszej szkoły podstawowej. Zapraszamy do licznego udziału uczniów i ich rodziny.
W czasie Mszy św. dokonamy poświęcenia torni
strów i przyborów szkolnych uczniów klas pierwszych.

Rodziców sześciolatków zachęcamy do posłania swoich dzieci do wczesnej Komunii Św.
Pierwsze spotkanie dla dzieci z rodzicami odbędzie się jutro, w
czwartek 5 września o godz. 16.30.

Zachęcamy do udziału w środowej Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00. Na jej zakończenie, o godz. 17.45 Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W czwartek zapraszamy na spotkanie modlitewne przed Najśw. Sakramentem od godz. 20.00.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek 5 września po Mszy św. wieczornej ok. 18.40, nabożeństwo w intencji nowych powołań.

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek, po Mszy św. porannej ok. 7.40.

Po nabożeństwie porannym pierwsza po wakacjach katecheza dla dorosłych i seniorów.

W piątek 6 września od godz. 17.00 spowiedź pierwszo-piątkowa uczniów szkoły podstawowej.

Msza św. „szkolna” od tego roku odprawiana będzie w pierwszy piątek każdego miesiąca o 18.00!

Msza św. „młodzieżowa” tradycyjnie w pierwszy piątek miesiąca ale o godz. 19.30. Przed Mszą św., od godz. 19.00 okazja do spowiedzi św. dla młodzieży.
We Mszy św. obowiązkowo uczestniczą kandydaci do bierzmowania (uczniowie klas VI, VII i VIII).

Pierwsze po wakacjach krótkie informacyjne spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII, wraz z Animatorami, odbędzie się po Mszy św. młodzieżowej.

Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny odprawimy w sobotę o godz. 6.30. Wizyta z posługą Sakramentalną u naszych chorych w 1 sobotę miesiąca od godz. 9.30.
Zapisy w zakrystii po Mszach św.

Msza św. „wynagradzająca” za grzechy świata, w duchu Objawień Fatimskich w 1 sobotę m-ca o godz. 16.00.
Po niej Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja ze wspólnym rozważaniem jednej z tajemnic różańcowych, od godz. 16.45.

Dziś kolekta na potrzeby naszej Archidiecezji. Kolekta przyszłej niedzieli na Wydział Teologiczny.

Od jutra, 2 września, w godzinach pracy kancelarii parafialnej (7.30-9.00) będzie można dokonywać rezerwacji intencji Mszy św. na nowy Rok Pański 2020 w intencji żyjących (jubileusze małżeńskie, rocznice urodzin etc.). Rezerwację intencji Mszy św. za zmarłych przyjmować będziemy za dwa tygodnie – od poniedziałku 16 września.

Bractwo Różańcowe planuje pielgrzymkę do Sanktuariów Matki Bożej w Pińczowie oraz Piotrkowicach. Wyjazd 14 września. Zapisy w zakrystii, po Mszy św. Trzeba podać pesel.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.