WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (29 WRZEŚNIA 2019)

Dziś przeżywamy w Liturgii XXVI Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym.

Zapraszamy dziś na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.15.

Przypominamy iż Msza św. niedzielna o godz. 20.00 w roku bieżącym zostanie odprawiona jeszcze tylko dzisiaj. Jej odprawianie wznowimy w pierwszą niedzielę maja przyszłego roku.

We wtorek rozpoczyna się miesiąc październik. Nabożeństwa Różańcowe odprawiać będziemy codziennie o godzinie 17.15., w Niedziele o godz. 17.00, po Mszy św. popołudniowej. Zachęcamy do systematycznej modlitwy dorosłych, młodzież i dzieci.

Zachęcamy dzieci i młodzież do systematycznego udziału w Nabożeństwach Różańcowych. Dzieci prowadzić będą Różaniec w piątki. Początek o godz. 17.00.

Dzieci otrzymywać będą pamiątkowe obrazeczki, przygotowane przez redakcję Gościa Niedzielnego.

Trwają zapisy sześciolatków do grupy przygotowującej się do wczesnej Komunii Św. Katechezy co czwartek o godz. 16.30, w salce pod Probostwem, prowadzi Pani Katechetka Ewa.

Środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00, następnie Różaniec od godz. 17.15 z modlitwami do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Spotkania modlitewne z modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, w każdy czwartek w godz. 20.00-21.00.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek 4 października, po Mszy św. porannej. Po nabożeństwie kolejna katecheza dla dorosłych i seniorów.

Spowiedź I-piątkowa dzieci ze szkoły podstawowej w piątek od godz. 17.00.

Spowiedź młodzieży, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania, w I piątek od godz. 19.00.

Msza św. w intencji młodzieży naszej parafii i kandydatów do bierzmowania w I piątek o 19.30.

Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w I sobotę miesiąca 5 października, o godz. 6.30.

Chorych i wiekiem osłabionych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w I sobotę m-ca 4 października. Początek o godz. 9.30. Zgłoszenia w zakrystii po Mszy św.

Msza św. wynagradzająca za grzechy świata w duchu objawień fatimskich w sobotę o 16.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.45 ze wspólnym 15 minutowym rozważaniem jednej z tajemnic różańcowych, następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu i od godz. 17.15 modlitwa różańcowa.

Pierwsza katecheza przy parafii dla dzieci mającym przystąpić do I Komunii św. w maju 2020 r. oraz ich Mamuś odbędzie się w poniedziałek 7 października o godz. 19.00.

Dzieci spotykają się w kościele, a mamusie w salce naprzeciw probostwa.

Poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. nastąpi w niedzielę 13 października podczas Mszy św. „Rodzinnej” o godz. 11.00.

W poniedziałek 7 października swoje patronalne Święto obchodzić będzie Bractwo Różańcowe. Rozpoczniemy Różańcem z Bractwem o godz. 17.15, a po nim Msza św. o godz. 18.00, w intencji członków Bractwa Różańcowego i czcicieli NMP oraz w intencji Chorążych pocztu sztandarowego.

Za tydzień, w niedzielę 6 października gościć będziemy w parafii młodzież z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Będą oni dawać świadectwo o owocach działalności tejże Fundacji.

Kolekta dzisiejsza na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Kolekta przyszłej niedzieli października na potrzeby parafii.

Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Wspólnota Emmanuel organizuje Warsztaty Muzyczne do Warszawy, w dniach: 17-20 października. Szczegóły i zapisy u ks. Henryka.

W dniach 14-16 listopada planujemy pielgrzymkę do Kodnia nad Bugiem, Pratulina, Leśnej Podlaskiej, Grabarki oraz Kałkowa-Godowa. Zapisy w zakrystii. Zaliczka 100 zł.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.