WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (6 PAŹDZIERNIKA 2019)

Dziś obchodzimy w Liturgii XXVII Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym.

Dziś gościmy w parafii młodzież z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która daje świadectwo o owocach działalności tejże Fundacji.

Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Różańcowe na godz. 15.15.

Pierwsza katecheza przy parafii dla dzieci mającym przystąpić do I Komunii św. w maju 2020 r. oraz ich Mamuś odbędzie się jutro w poniedziałek 7 października o godz. 19.00. Dzieci spotykają się w kościele, a mamusie w salce naprzeciw probostwa.

Jutro w poniedziałek 7 października swoje patronalne Święto obchodzić będzie Bractwo Różańcowe. Rozpoczniemy Różańcem z Bractwem o godz. 17.15, a po nim Msza św. o godz. 18.00, w intencji członków Bractwa Różańcowego i czcicieli NMP
oraz w intencji Chorążych pocztu sztandarowego.

Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych w tygodniu o godzinie 17.15.
W Niedziele o godz. 15.15, zaś w
piątki prowadzone przez dzieci od godz. 17.00.

Kolekta dzisiejsza na na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na misje.

Niedzielę 13 października obchodzić będziemy w Polsce XIX Dzień Papieski, pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Tego dnia przed kościołem, po Mszach św. młodzież naszej parafii tradycyjnie przeprowadzi zbiórkę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, nazywaną „żywym pomnikiem” św. Jana Pawła II, wspierającą finansowo edukację zdolnej młodzieży, z ubogich rodzin.

Tego dnia obchodzić będziemy także Dzień Fatimski. Rozpoczniemy Nabożeństwem Różańcowym o godz. 15.15. Potem Msza św. w intencji członków Bractwa Różańcowego oraz czcicieli Matki Bożej o godz. 16.00. Po Mszy św. około godz. 17.00 tradycyjna już Procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej i z zapalonymi świecami. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich parafian, dorosłych, młodzież i dzieci. Będzie to ostatnie Nabożeństwo Fatimskie w tym roku.

Za tydzień w Niedzielę 13 października, podczas Mszy św. „Rodzinnej”, o godz. 11.00, dokonamy poświęcenia i wręczenia różańców dzieciom przygotowującym się do pierwszej i do wczesnej Komunii św. Dzieci te i ich rodziny polecamy modlitwie.

Tego dnia także tradycyjnie młodzież oazowa proponować będzie „kremówki papieskie” z Wadowic.
Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na duszpasterstwo młodzieży w naszej parafii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i naszej parafialnej gazetki Królowa Polski. Apostolstwo Chorych do zabrania przy wyjściu z kościoła.