WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (13 PAŹDZIERNIKA 2019)

Dziś obchodzimy w Polsce XIX Dzień Papieski, pod hasłem: „Wstańcie – chodźmy!”.

Przed kościołem, po Mszach św.
młodzież naszej parafii tradycyjnie przeprowadza zbiórkę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającą finansowo edukację zdolnej młodzieży, z ubogich rodzin.

Dziś także po Mszach św. młodzież oazowa proponujekremówki papieskie” z Wadowic. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie tradycyjnie na duszpasterstwo młodzieży w naszej parafii.

W dniu dzisiejszym, podczas Mszy św. „Rodzinnej”, o godz. 11.00, dokonamy poświęcenia i wręczenia różańców dzieciom przygotowującym się do pierwszej i do wczesnej Komunii św.

Dziś obchodzimy także Dzień Fatimski. Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 15.15. Msza św. w intencji członków Bractwa Różańcowego oraz czcicieli Matki Bożej o godz. 16.00. Po Mszy św. około godz. 17.00 procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej i z zapalonymi świecami. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich parafian, dorosłych, młodzież i dzieci. Będzie to ostatnie Nabożeństwo Fatimskie w tym roku.

We środę 16.10.19 obchodzimy Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Archidiecezji.

Tego dnia, w 41 rocznicę wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, przed Różańcem, o godz. 17.15, dokonamy uroczystego wprowadzenia relikwii krwi św. Jana Pawła II, które w miniony poniedziałek, w Krakowie otrzymaliśmy od Jego Eminencji, Kard. Stanisława Dziwisza. Relikwie te będą przechowywane w naszej parafii dla mającego powstać nowego kościoła, przy ul. Kryształowej.

Sobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu 19 października od godz. 17.00 wraz z Nabożeństwem Różańcowym poprowadzą członkowie Rodziny Radia Maryja i Przyjaciele Misji.

Dziś kolekta na misje. Za tydzień kolekta specjalna na trwający remont kaplic bocznych kościoła.

W dniach 28 grudnia 2019 – 1 stycznia 2020 odbędzie się kolejne Europejskie Spotkanie Młodych: Taizetym razem we Wrocławiu. W najbliższą sobotę zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00 wszystkich zainteresowanych tym spotkaniem, a także włączeniem się w przygotowania do tego wydarzenia. W czasie Liturgii będziemy śpiewać kanony z Taize. Zapraszamy do udziału.

Za tydzień w niedzielę 20 października obchodzić będziemy Światowy Dzień Misyjny, którym rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętamy szczególnie o misjonarzach i misjonarkach pochodzących z naszej parafii.

Za tydzień w niedzielę 20 października, po Mszy św. „popołudniowej”, o godz. 17.00 zapraszamy parafian do salki, na pokaz zdjęć z parafialnej pielgrzymki szlakiem ks. Dolindo Ruotolo.

W środę 23 października zapraszamy członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej na spotkanie, na godz. 19.30 na Probostwo.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, czas szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Od niedzieli 20 października można będzie składać w zakrystii tak zwane „zaleckiza naszych zmarłych. Formularze do zabrania wyłożone będą przy wyjściu z kościoła.

Zachęcamy do rychłego rozpoczęcia porządkowania grobów na naszym parafialnym cmentarzu i nie odkładania tego na ostatnią chwilę. Zachęcamy również do upewnienia się w kancelarii parafialnej, w godz. otwarcia, czy miejsca grobowe opłacone są na kolejne lata.

Planowaną na listopad pielgrzymkę do Kodnia przekładamy na wiosnę przyszłego roku!

Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych codziennie o godzinie 17.15.  W Niedziele o godz. 15.15, zaś w piątki z udziałem dzieci od godz. 17.00.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.