WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (27 PAŹDZIERNIKA 2019)

Dziś przeżywamy w Kościele XXX Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym.

Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe na 15.15. Prosimy by dzieci, które systematycznie uczestniczyły w Nabożeństwach Różańcowych, przyniosły na Różaniec, w środę 30 listopada, książeczki z obrazkami. Dyplomy otrzymają w Niedzielę 3 listopada.

Dziś przy wyjściu z kościoła Panie z Koła Charytatywnego przeprowadzają zbiórkę na dzieła miłosierdzia realizowane w parafii.

W piątek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych Pańskich. Msze św. w kościele odprawimy o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

Dzień 1 listopada to także I piątek miesiąca, z tej okazji, po Mszy św. porannej ok. godz. 8.00 odprawimy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, ze śpiewem Litanii.

Tego dnia na cmentarzu odprawimy nabożeństwo z procesją i modlitwami za zmarłych o godz. 14.00, a po niej o godz. 15.00 tradycyjnie odprawimy Mszę w intencji wszystkich spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu w Podlesiu.

Również 1 listopada w kaplicy cmentarnej młodzież przyjmować będzie „zalecki” za zmarłych – w godzinach 8.00–14.00.

W sobotę 2 listopada w „Dzień Zaduszny” w kościele odprawimy Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00, zaś w kaplicy cmentarnej o godz. 9.00 odprawimy Mszę św. za zmarłych parafian.

Od soboty 2 do piątku 8 listopada włącznie odmawiać będziemy w naszym kościele Różaniec z wypominkami za zmarłych. W niedzielę od 15.15, zaś w tygodniu od 17.15. W piątek od 17.00 z udziałem dzieci.

Zalecki” za zmarłych przyjmujemy w zakrystii po Mszach św. aż do piątku 8 listopada. Specjalne kartki na „zalecki” znaleźć można przy wyjściu z kościoła.

Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP odprawimy w I sobotę miesiąca 2 listopada o 6.30.

Chorych i wiekiem osłabionych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 2 listopada. Początek o godz. 9.30. Zgłoszenia w zakrystii po Mszy św.

W sobotę Msza św. wynagradzająca w duchu Objawień Fatimskich o godz. 16.00 i od 16.45 Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem jednej z Tajemnic Różańcowych. Po błogosławieństwie sakramentalnym, od godz. 17.15 odmawiać będziemy Różaniec z wypominkami za zmarłych.

Dziś kolekta na potrzeby naszej parafii. We Wszystkich Świętych kolekta na ogrzewanie kościoła, probostwa i salek.

Informacja dla narzeczonych. W dniach 18 – 20 listopada (poniedziałek–wtorek–środa), w godz. 19.00 - 21.00 obędą się w naszej parafii Nauki Przedślubne metodą dialogową. Na zakończenie nauk, w czwartek 21 listopada uczestnicy przeżyją Dzień Skupienia dla Narzeczonych: Msza św. o godz. 19.00 i konferencja ks. Proboszcza. Zapisy telefonicznie: 32/ 202 97 12 lub bezpośrednio u ks. Proboszcza.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej Gazetki „Królowa Polski”.