WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (3 LISTOPADA 2019)

Od soboty 2 listopada trwa Oktawa Uroczystości Wszystkich Świętych, w czasie której codziennie odmawiamy Różaniec za zmarłych zalecanych od godz. 17.15. W piątek z udziałem dzieci od godz. 17.00.

Zalecki” za zmarłych przyjmujemy w zakrystii po Mszach św. do piątku 8 listopada włącznie. W listopadzie i grudniu odprawiać będziemy Msze św. za zmarłych zalecanych.

Jutro, w poniedziałek 4 listopada, odbędzie się katecheza dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej i ich Tatusiów. Dzieci w kościele a Tatusiowie w salce. Początek o godz. 19.00. Tatusiów prosimy o wzięcie 35 zł. na Skarbczyk dla dziecka, który sprowadzamy z wydawnictwa Św. Jacka. Obecność obowiązkowa!

Dnia 7 listopada przypada I czwartek miesiąca. Tego dnia jak co miesiąc po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45 odprawimy nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich.

W piątek o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. szkolną z udziałem dzieci, zaś o godz. 19.30 Mszę św. w intencji młodzieży naszej parafii. Obecność kandydatów do bierzmowania obowiązkowa. Przed Mszą św. od godz. 19.00 dla młodzieży okazja do comiesięcznej spowiedzi.

W Niedzielę 10 listopada, w czasie Mszy św. „rodzinnej” o godz. 11.00 dokonamy poświęcenia i wręczenia Skarbców dzieciom przygotowującym się do Pierwszej i Wczesnej Komunii Świętej.

W poniedziałek 11 listopada przypada Święto Niepodległości. Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawimy o godz. 9.00.

We wtorek 12 listopada przypada w naszej parafii rokrocznie Wieczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adorować będziemy od godz. 7.40 do 18.00 i od godz. 18.45 – 21.00. Prosimy członków grup parafialnych o obecność w wybranych godzinach Adoracji.

W dniach 18-20 listopada (pn-wt-śr) odbędą się w naszej parafii Nauki Przedślubne dla Narzeczonych w godz. 19.00-21.00. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

Natomiast 21 listopada (czwartek) odbędzie się Dzień Skupienia dla Narzeczonych. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 19.00.

Dziś kolekta na renowację Archikatedry w Katowicach. W przyszłą niedzielę 10 listopada kolekta na potrzeby parafii, a przy wyjściu z kościoła zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Informujemy, iż w czasie zbiórki charytatywnej przed tygodniem zebraliśmy sumę 2.600 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

W dniu 22 listopada (piątek) odbędzie się tradycyjna już pielgrzymka na Jasną Górę. W programie Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 17.30, Różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 19.00 oraz udział w Apelu Jasnogórskim o godz. 21.00. Zbiórka na parkingu koło kościoła o godz. 15.15. Koszt 35 zł. Zapisy w zakrystii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki Królowej Polski.