WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (1 GRUDNIA 2019)

Dziś w Kościele rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji.

Dziś w parafii tradycyjnie rozpoczynamy Duchową Adopcję Dziecka PoczętegoNa zakończenie każdej Mszy św. odmawiamy modlitwę przyjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Zachęcamy parafian do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Dziś w niedzielę 1 grudnia o godz. 13.00, ks. Abp Wiktor Skworc odprawi Mszę św. w intencji górników i ich rodzin, w parafii św. Marii Magdaleny w Bielszowicach. Będzie ona transmitowana przez TV Polonia. Również dziś o godz. 9.00 ks. bp Grzegorz Olszowski będzie przewodniczył Eucharystii „barbórkowej' w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Jastrzębiu Zdr. (Bzie Zameckie). Jej transmisję przeprowadzi Program 1 Polskiego Radia.

Dziś rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy znajduje się na naszej stronie internetowej, na kartkach przy wyjściu z kościoła oraz w gablotach. Dziś odwiedzimy parafian zamieszkujących przy ul. Mieczyków i Malczewskiego. Początek o godz. 15.00. Idziemy według planu od numerów wyższych do niższych.

Od jutra rozpoczynamy Roraty. Odprawiać je będziemy od poniedziałku do piątku, o godz. 6.45. Dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do udziału w Roratach. Dzieci prosimy o przynoszenie lampionów. Tradycyjnie uczestnicy otrzymywać będą obrazki, a na zakończenie dyplomy za systematyczność i wytrwałość.

Kolejna katecheza dla dzieci mających przystąpić do Pierwszej Komunii św. oraz dla obojga rodziców (Mamuś i Tatusiów) odbędzie się jutro w poniedziałek 2 grudnia o godz. 19.00. Rodzice gromadzą się w kościele, a dzieci w salce. W najbliższą Niedzielę 8 grudnia, w czasie Mszy św. „rodzinnej” o godz. 11.00 dokonamy poświęcenia medalików i krzyżyków dla tych dzieci oraz dla dzieci przygotowujących się do wczesnej Komunii św. Medaliki i krzyżyki do poświęcenia przygotowują rodzice.

W środę 4 grudnia przypada liturgiczne wspomnienie św. Barbary, patronki naszej Archidiecezji. Msza św. „Barbórkowa” w intencji Górników i ich rodzin o godz. 9.00. Zapraszamy poczty sztandarowe oraz wszystkich związanych z górnictwem.

Roraty dla przedszkolaków odprawiać będziemy we wszystkie piątki Adwentu o godz. 18.00.

W tym tygodniu przypadną I czwartek i I piątek miesiąca.

W czwartek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo w intencji powołań.

W pierwszy piątek 6 grudnia, po Mszy św. porannej odprawimy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po nim katecheza dla dorosłych i seniorów.

Spowiedź dzieci „pierwszo-komunijnych” w piątek od 17.00 oraz Msza św. w ich intencji o 18.00.

W pierwszy piątek o 19.30 Msza św. „Młodzieżowa”. Od godz. 19.00 okazja do spowiedzi św.

W I sobotę miesiąca 7 grudnia zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP na gpodz. 6.15 oraz na Mszę św. wynagradzjącą za grzechy świata, w duchu Objawień Fatimskich na godz. 16.00.

Do chorych udamy się w I sobotę miesiąca. Początek o godz. 9.30. Zapisy w zakrystii.

W Niedzielę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia o godz. 21.00 odprawimy Apel Jasnogórski.

Za tydzień w Niedzielę 8 grudnia rozpoczniemy Adwentowe Filmowe Rekolekcje Ewangelizacyjne, które poprowadzi Benon Wylegała – założyciel Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego z Bielska Białej. Plan Rekolekcji znajduje się w gablotach i na stronie internetowej. Spotkania rekolekcyjne z projekcją filmów od poniedziałku do środy, po Mszach św. wieczornych. Zachęcamy do udziału.

Także w Niedzielę 8 grudnia Bractwo Różańcowe zaprasza do udziału w Godzinie Łaski dla całego Świata. Od 12.00-13.00 trwać będziemy w naszym kościele na modl. przed Najśw. Sakr.

We wszystkie niedziele Adwentu, u Pań z Koła Charytatywnego, można nabyć opłatki i świece Caritas na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc dla ubogich. Kosz na produkty spożywcze do paczek, które tradycyjnie koło charytatywne będzie przygotowywać na Święta dla najbardziej potrzebujących, wystawimy w Niedzielę 8 grudnia, na najbliższy tydzień, koło zakrystii.

Kolekta dzisiejszej niedzieli na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na ogrzewanie kościoła, a przy wyjściu z kościoła zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Od dziś do nabycia Kalendarz Parafialny „cegiełka” (w cenie 10 zł) oraz Pismo Święte.

Za włączenie się naszych parafian w akcję pomocy hospicjum w Tychach składamy serdeczne dzięki!

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.