WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (29 GRUDNIA 2019)

Dziś obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to szczególne święto rodzin chrześcijańskich.

Zapraszamy dziś na Nieszpory Kolędowe na godz. 15.15 oraz na Kolędowanie z zespołem AGAPETOS z Katowic.

We wtorek przypada ostatni dzień mijającego Roku Pańskiego 2019. O godz. 17.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji wszystkich parafian, zmarłych w mijającym roku. Po Mszy św. tradycyjnie odprawimy krótkie nabożeństwo dziękczynne i błagalne. W czasie Mszy św. Proboszcz przedstawi statystyki i finanse w mijającym roku.

Tych, którzy w noc sylwestrową nie udają się na bale zapraszamy na Mszę św., o północy, na rozpoczęcie nowego Roku Pańskiego. Będzie to Msza św. z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki.

Przed północą zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu ze śpiewem kanonów z Taize, w łączności ze Spotkaniem Europejskim we Wrocławiu.

Dnia 1 stycznia 2019 roku, w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Msze św. odprawimy w porządku niedzielnym: o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Kolekta 1 stycznia przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek miesiąca 2 stycznia po Mszy św. wieczornej odprawimy Nabożeństwo w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii.

W pierwszy piątek miesiąca 3 stycznia po Mszy św. porannej, ok. 7.40 odprawimy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po nim kolejna katecheza dla dorosłych i seniorów.

W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o 6.30.

Chorych i wiekiem osłabionych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalna w sobotę, 4 stycznia. Początek o godz. 9.30. Zapisy w zakrystii.

Msza św. wynagradzająca za grzechy Świata w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 16.00.

Za tydzień w Niedzielę 5 stycznia homilię głosił będzie o. Tomasz Maniura OMI, który tradycyjnie w styczniu pomagał będzie także w odwiedzinach duszpasterskich. Będzie on promował książkę z ostatniej wyprawy rowerowej.

Zachęcamy do nabywania naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski. Mamy jeszcze w sprzedaży nasz parafialny Kalendarz „Cegiełkę”.