WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (5 STYCZNIA 2020)

Dziś świętujemy II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Zapraszamy dziś na Nieszpory Kolędowe na godz. 15.15.

Dziś homilie głosi o. Tomasz Maniura, Oblat z Kokotka, który w tym czasie tradycyjnie niesie nam pomoc duszpasterską w realizacji wizyty duszpasterskiej, zwanej kolędą. Dziś promuje On nową książkę – opis ostatniej wyprawy rowerowej po Europie.

Spotkanie z o. Tomaszem, dotyczące ostatniej wyprawy rowerowej odbędzie się dziś w salce o godz. 17.00. Zapraszamy do udziału.

Jutro przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Dziś także obchodzimy Dies Episcopi22 rocznicę konsekracji naszego Metropolity – ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca. Wspieramy Go naszą modlitwą.

Jutro tradycyjnie zapraszamy na Kolędowy Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Górniczej, na godz 17.00. W dniu jutrzejszym Nieszporów nie będzie.

W Uroczystość Trzech Króli obchodzić będziemy Misyjny Dzień Dziecka. W związku z tym kolekta tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby misji.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego, jak co roku sprzed Katedry w Katowicach wyruszy Orszak Trzech Króli. Zachęcamy do udziału.

Spowiedź dla młodzieży, szczególnie kandydatów do bierzmowania, w piątek 10 stycznia od godz. 19.00. Msza św. z udziałem młodzieży o godz. 19.00.

Spotkanie Opłatkowe Przełożonych Róż Różańcowych Bractwa oraz członków Pocztu Sztandarowego Bractwa odbędzie sie w sobotę 11 stycznia o godz. 16.00, w salce katechetycznej.

Adorację sobotnią 11 stycznia od godz. 17.00 poprowadzą członkowie Bractwa Różańcowego.

W Niedzielę 12 stycznia przeżywać będziemy Święto Chrztu Pańskiego. Tego dnia zakończymy Liturgiczny Okres Narodzenia Pańskiego.

W czwartek 16 stycznia planujemy kolejne parafialne kolędowanie przy Żłóbku w Bazylice Panewnickiej. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00. Wyjazd busem z parkingu o godz. 10.30.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na potrzeby Archidiecezji, w szczególności na funkcjonowanie instytucji archidiecezjalnych, zaangażowanych w apostolstwo słowa, między innymi na Radio eM.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz nasz parafialny tygodnik Królowa Polski.