WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (12 STYCZNIA 2020)

Dziś obchodzimy w Liturgii Święto Chrztu Pańskiego. Jest ono wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia sakramentu chrztu św. Dziękujmy dziś za dar chrztu św., przez który staliśmy się członkami Kościoła Bożego.

Zapraszamy dziś na godz. 15.15, na Nabożeństwo z odnowieniem przyrzeczeń Chrztu Św.

Od jutra rozpoczyna się tak zwany Okres Zwykły w Roku Liturgicznym. W tym okresie rozważamy ewangeliczne tajemnice życia Jezusa z Nazaretu, naszego Pana, w całej ich pełni. Tradycyjnie do Święta Ofiarowania Pańskiego – 2 lutego – podczas Liturgii śpiewać będziemy kolędy.

Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się we wtorek o godz. 16.00 w salce katechetycznej.

W środę 15 stycznia zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00, a o godz. 17.45 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W najbliższy czwartek 16 stycznia, planujemy tradycyjne kolędowanie w Bazylice w Panewnikach i adorację przy żłóbku. Wyjazd autokarem o godz. 10.15 z parkingu. Można dojechać własnym środkiem lokomocji. Początek adoracji o godz. 11.00. Zakończenie Mszą św. o godz. 12.00. Zachęcamy do licznego udziału zwłaszcza członków grup parafialnych.

Adorację sobotnią 18 stycznia od godz. 17.00 poprowadzą członkowie Rodziny Radia Maryja i Przyjaciele Misji.

Za tydzień w Niedzielę 19 stycznia zapraszamy na wspólne kolędowanie z zespołem „Podlesianki”, na godz. 15.15 – w ramach Nieszporów.

Tego dnia zapraszamy dzieci, które nie wyjechały na Ferie Zimowe z Podlesia, do udziału w kolędowaniu w Bazylice Panewnickiej, a po nim do odwiedzenia Chorzowskiego ZOO. Zapisy w zakrystii. Zbiórka w czwartek o godz. 10.00 i wyjazd o godz. 10.15. z parkingu przy kościele.

Dziś kolekta na potrzeby Archidiecezji. Za tydzień w niedzielę 19 stycznia kolekta specjalna na remont prezbiterium. Bóg zapłać z złożone ofiary.

W miniony czwartek rozpoczęliśmy długo planowany remont prezbiterium naszego kościoła. Na czas remontu obraz Matki Bożej Częstochowskiej będzie przechowywany na Probostwie, tabernakulum zostanie przeniesione do kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaś Liturgię Mszy św, sprawować będziemy przy prowizorycznym ołtarzu i ambonie. Przestrzeń prezbiterium zostanie zamknięta banerem z wizerunkiem naszego ołtarza. Na czas remontu i związanych z nim utrudnień liczymy na cierpliwość i wyrozumiałość naszych parafian. Sprawę remontu polecamy modlitwie. W poniedziałek na godz. 14.00 zapraszamy silnych mężczyzn do pomocy przy przeniesieniu tabernakulum.

Młodzież pracującą i studiującą zachęcamy do udziału w kolędowaniu osób stanu wolnego w Domu Parafialnym przy kościele Mariackim w Katowicach dnia 24 stycznia oraz w Bazylice Panewnickiej 31 stycznia.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.