WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (2 LUTEGO 2020)

Dziś przeżywamy w Kościele Święto Ofiarowania Pańskiego. W czasie Liturgii dokonujemy poświecenie gromnic.

Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w całym Kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta dzisiejsza tradycyjnie przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne.

Zapraszamy dziś do naszego parafialnego kościoła na koncert kolędowy Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia”, pod dyrekcją Pani Anny Szostak. Początek o godz. 17.00.

W poniedziałek 3 lutego odbędzie się kolejna katecheza przy parafii dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz ich Mamuś. Początek o godz. 19.00. Dzieci gromadzą się w kościele a Mamusie w salce.

Zapraszamy do udziału w środowej Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy od 17.00.
Na zakończenie o godz. 17.45 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

Nabożeństwo w intencji powołań w czwartek, po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 18.45.

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w piątek po Mszy św. porannej, ok. godz. 7.45 oraz katecheza dla dorosłych.

Spowiedź dla młodzieży w piątek od godz. 19.00.

Msza św. z udziałem młodzieży w piątek 7 lutego o godz. 19.30. Zapraszamy całą młodzież naszej parafii, w sposób szczególny kandydatów do bierzmowania.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji, a konkretnie na utrzymanie, remonty i działalność diecezjalnych domów rekolekcyjnych.

Za tydzień, przy wyjściu z kościoła, organizujemy zbiórkę charytatywna na wózek specjalistyczny dla naszego niepełnosprawnego parafianina Mateusza z ul. Sołtysiej – cierpiącego na ciężkie upośledzenie.

W rozpoczynającym się tygodniu zakończymy kolędowanie. Dziś udajemy się na ul. Norblina; jutro w poniedziałek na ul. Malwy i Michałowskiego, zaś we wtorek pozostałe domy na ul. Michałowskiego. Przypominamy, że kolęda dodatkowa wyruszy w sobotę 8 lutego, o godz. 15.00. Zgłoszenia przyjmujemy do piątku 7 lutego, telefonicznie lub dziś w zakrystii..

W dniach 21-28 września planujemy pielgrzymkę do Medjugorie (Bośnia i Hercegowina) i Chorwacji. W programie zwiedzanie Dubrownika, Splitu, Trogiru i Mostaru. Spotkanie informacyjne odbędzie się w najbliższą środę 5 lutego o godz. 19.00, w salce.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.