WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (16 LUTEGO 2020)

Dziś przeżywamy w Liturgii VI Niedzielę zwykłą w roku liturgicznym.

Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.15.

Środowa Adoracja Najświętszego sakramentu od godz. 17.00. Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, na jej zakończenie, o godz. 17.45.

Dnia 21 lutego przypada trzeci piątek miesiąca. Tego dnia tradycyjnie po Mszy św. porannej odprawimy nabożeństwo do miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem.

Sobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu 22 lutego prowadzą członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Początek o godz. 17.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

Dziś kolekta specjalna, na remont prezbiterium naszego kościoła. Za tydzień w Niedzielę 23 lutego kolekta na potrzeby parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zbliża się czas Rekolekcji Wielkopostnych, które w roku bieżącym przeżywać będziemy w dniach 29 lutego – 4 marca, a więc od I Niedzieli Wielkiego Postu. Rekolekcje poprowadzi ks. dr hab. Arkadiusz Wuwer, wykładowca Wydziału Teologicznego, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dzieło rekolekcji i Rekolekcjonistę polecamy modlitwie parafian.

Przypominamy iż wizytacja kanoniczna w naszej parafii odbędzie się w dniach 20-22 marca. Przeprowadzi ją ks. Biskup Grzegorz Olszowski. W związku z wizytacją w sobotę 21 marca, w czasie Mszy św. o godz. 18.00, młodzież klas VIII Szkoły Podstawowej przyjmie Sakrament Bierzmowania. Sprawę wizytacji polecamy modlitwie.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.