WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (1 MARCA 2020)

Dziś przeżywamy w Liturgii I Niedzielę Wielkiego Postu.

Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzi je ks. Arkadiusz Wuwer.

Od jutra do środy codziennie w ramach Mszy św. porannych o godz. 7.00 lub wieczornych o godz. 18.00 konferencje rekolekcyjne. Plan rekolekcji znajduje się na stronie internetowej i w gablotach.

Dziś na spotkanie z Rekolekcjonistą zapraszamy Małżonków i Rodziców, na godz. 17.00. Po spotkaniu, od godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św. do godz. 19.00. Na zakończenie błogosławieństwo Sakramentalne.

Zapraszamy dziś do udziału w Nabożeństwie Gorzkich Żalów, o godz. 15.15. Kazania pasyjne glosił będzie ks. Grzegorz Matuszczyk, wikariusz w Kostuchnie.

Jutro, w poniedziałek, nauka stanowa dla mężczyzn o godz. 19.00, we wtorek nauka stanowa dla kobiet o godz. 19.00. Po spotkaniach, od godz. 20.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św. do godz. 21.00. Na zakończenie błogosławieństwo Sakramentalne i Apel Jasnogórski.

W środę od godz. 13.00 rozpocznie się wizyta Rekolekcjonisty u ciężko chorych parafian, w celu udzielenia im z okazji rekolekcji sakramentu chorych. Chorych prosimy zgłaszać z zakrystii.

W środę na zakończenie rekolekcji kolekta na działalność duszpasterską ks. Rekolekcjonisty.

Dziś przy wyjściu z kościoła panie z Koła Charytatywnego proponują świece – „Paschaliki” na stół wielkanocny, z których dochód przeznaczony będzie na działalność charytatywną.

Od niedzieli 22 marca tradycyjnie wystawiony zostanie kosz na artykuły spożywcze (słodycze, owoce etc.) do paczek świątecznych, które przygotuje Koło Charytatywne naszej parafii
dla potrzebujących parafian.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej – w czwartki z udziałem dzieci
od godz. 17.00 oraz w piątki z udziałem młodzieży i dorosłych od godz. 17.15. Od godz. 17.05 odczytujemy „zalecki” za zmarłych. Można je składać w zakrystii.

W środę zachęcamy do udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy. Na zakończenie o godz. 17.45 krótkie Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przypadają I-czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca, ze wszystkimi nabożeństwami odprawianymi co miesiąc.

Dziś kolekta zwana jałmużną postną. Za tydzień kolekta na ogrzewanie naszego kościoła, zaś przy wyjściu z kościoła, po Mszach św., tradycyjna zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes.

We wrześniu (w dniach: 23-30.09.2020 r.) organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie. Mamy już 40 chętnych. Pozostało jeszcze 8 wolnych miejsc. Spotkanie pielgrzymów w najbliższą środę 4 marca o godz. 19.30 w salce.

W dniach 20-22 marca przeżywać będziemy w parafii Wizytację Kanoniczną. W jej ramach ks. biskup Grzegorz Olszowski udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży, sobotę 21 marca, w czasie Mszy św., o godz. 18.00. Plan całej Wizytacji pojawi się w gablotach i na stronie internetowej za dwa tygodnie – 15 marca.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz parafialnego tygodnika Królowa Polski. Apostolstwo Chorych do zabrania przy wyjściu z kościoła.