WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (8 MARCA 2020)

Dziś przeżywamy w Liturgii II Niedzielę Wielkiego Postu.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żalów, o godz. 15.15. Kazania pasyjne głosi ks. Grzegorz Matuszczyk, wikariusz w Kostuchny.

Jutro, w poniedziałek 9 marca, zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej na katechezę przy parafii oraz Tatusiów. Początek o godz. 19.00. Dzieci w kościele, zaś Tatusiowie w salce.

Kandydaci do bierzmowania, uczniowie klas VIII, będą mieli podsumowanie okresu formacji i przygotowania do przyjęcia tego Sakramentu, w środę 11 marca, w godz. 19.00 – 20.00, w formie rozmowy-egzaminu końcowego w salce pod probostwem. Pamiętamy, iż bierzmowanie będzie miało miejsce podczas Wizytacji Kanonicznej, w sobotę 21 marca, w czasie Mszy św. o godz. 18.00.

W środę zachęcamy do udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy. Na zakończenie o godz. 17.45 krótkie Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Sobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu prowadzą członkowie Bractwa Różańcowego. Początek o godz. 17.00, w tym czasie okazja do spowiedzi św.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, w czwartki z udziałem dzieci od 17.00 oraz w piątki z udziałem młodzieży i dorosłych od 17.15. Przed rozważaniem poszczególnych stacji, od 17.05 odczytujemy „zalecki” za zmarłych. Można je składać w zakrystii.

Rekolekcje szkolne odbędą się w dniach: 1619 marca. Poprowadzi je ks. Krzysztof Kregel, wikariusz z parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Piotrowicach.

Plan Wizytacji Kanonicznej od dziś wystawiony jest w gablotkach. Można go będzie znaleźć także na naszej stronie internetowej. Prosimy o zapoznanie się z nim i zaplanowanie spotkań z ks. Biskupem Grzegorzem Olszowskim.

W najbliższą Niedzielę, w ramach przygotowania do wizytacji, słowo Boże głosił będzie dla nas ks. Damian Copek.

Dziś kolekta na ogrzewanie kościoła, a przy wyjściu z Kościoła zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Za tydzień kolekta specjalna na remont prezbiterium.

Przy tej okazji składamy szczere i serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy złożyli ofiarę na odbudowę nowego ołtarza. Pozostały nam ostatnie raty do spłacenia.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.