TRZY WAŻNE PROŚBY!

Drodzy i bliscy sercu Parafianie! Mam do Was trzy ważne prośby!

1/ Proszę o przyłączenie się do inicjatywy ks. Bp. Depo – o umieszczenie w oknach naszych domów obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Prośmy, by Matka Boża wstawiała się za nami wypraszając Bożą ochronę! Trwajmy na modlitwie, najlepiej w jedności o godz. 20.30. W sposób szczególny polecajmy Bogu Służbę Zdrowia, działającą w nieustannym zagrożeniu. My, będący parafią „Maryjną” uczyńmy to chętnie. W oknie naszego probostwa Obraz jest już wystawiony od kilku dni!

2/ W niedzielę zmuszeni jesteście pozostać w domach. Nigdy nie zapomnimy smutku w sercu, z powodu pustego kościoła na Liturgii 15 marca! Gdybyście znali osoby starsze, potrzebujące pomocy, a nie możecie im pomóc, proszę o informację! W odpowiedzi na pytania niektórych parafian, dotyczące wsparcia finansowego naszej parafii (utrzymanie, remonty etc.), podaję konto na przelewy: 85 1240 1330 1111 0000 2303 9342. Za wszelkie przejawy wsparcia i pomocy z serca dziękujemy!

3/ Stan zagrożenia epidemicznego w Polsce trwa, zatem usilnie zalecam, by w kolejną Niedzielę roztropnie pozostać w domach i „uczestniczyć” w Liturgii Mszy św. poprzez media! Możecie to uczynić z czystym sumieniem, ze względu na dyspensę, której nasz Arcybiskup udzielił wszystkim pozostającym w zaistniałej sytuacji w domach! Przypominam, iż w kościele odprawimy Msze św. nieprzerwanie, czyniąc to jedynie dla osób, które zamówiły intencję!

Zapewniam Was o modlitwie, zwłaszcza w czasie codziennych Adoracji Najświętszego Sakramentu, w tygodniu rano: 7.30-8.30 oraz wieczorem 18.30-19.30 (za wyjątkiem środy i soboty; 7.30-8.30 i 17.00-18.00). W Niedzielę w godz. 17.00-18.00. Dziś także łączymy się z Fatimą w Godzinie Miłosierdzia (o 15.00) odmawiając 3x Ojcze Nasz, 3x Zdrowaś Maryjo, 3x Chwała Ojcu oraz Koronkę do Miłosierdzia Bożego!

Pozdrawiam serdecznie wszystkich w Panu naszym Jezusie Chrystusie!

ks. Jacek Plech, proboszcz