WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (26 KWIETNIA 2020)

Dziś obchodzimy w Kościele III Niedzielę Wielkanocną.

Dziś rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy wszystkich do systematycznej lektury Pisma Świętego.

W czasie stanu epidemicznego co Niedzielę transmitujemy w internecie Mszę św. o godz. 11.00.

Od 20 kwietnia obowiązuje nas zarządzenie ks. Arcybiskupa, umożliwiające uczestnictwo we Mszy św. przede wszystkim tym, którzy zamówili daną intencję. W naszym parafialnym kościele, (w zgodzie z zasadą 1 osoba na 15 m2), uczestniczyć w Liturgii może maksymalnie 30 osób.

Nieustannie przypominamy o obowiązku zachowywania wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa: stosownego dystansu osób oraz zasłaniania ust i nosa (z wyjątkiem celebransa).

Warto mieć na względzie, iż dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest prolongowana i obowiązuje aż do odwołania. W związku z tym aktualna jest zachęta, by wierni korzystali z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św.

Codziennie trwamy na modlitwie różańcowej (on-line) o godz. 20.30, w intencji oddalenia pandemii. Wszystkich parafian zachęcamy do udziału.

W środę od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Podobnie w sobotę.

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek rozpoczyna się także miesiąc maj, jednak ze względu na trwający nieprzerwanie stan epidemiczny aktualny jest zakaz odprawiania nabożeństw, w tym Nabożeństw Majowych. Zachęcamy, by odprawiać je we wspólnotach rodzinnych.

W maju, wobec zakazu odprawiania Nabożeństw, na zakończenie Mszy św. odmawiać bęziemy Litanię Loretańską.

W piątek obchodzimy Święto św. Józefa, rzemieślnika. Tego dnia w sposób szczególny otaczamy modlitwą bezrobotnych.

Uroczystość NMP Królowej Polski liturgicznie obchodzona będzie w najbliższą sobotę 2 maja. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w Niedzielę 3 maja o godz. 11.00.

Przypominamy, iż Pierwsza Komunia Święta oraz Wczesna Komunia Święta zostały przeniesione na koniec czerwca. Jeśli odprawienie tych uroczystości nawet wtedy nie będzie możliwe, będziemy zmuszeni przenieść je na wrzesień.

Ze względu na brak kolekt, wyrażamy wdzięczność wszystkim tym, którzy na różne sposoby wspierają parafię finansowo i modlitewnie. Tym, którzy chcieli by nas wspomóc podajemy nasz parafialny numer konta: Parafia M.B.Cz., ul. Michałowskiego 9, 40-748 Katowice:

PKO S.A. I O/Katowice 85 1240 1330 1111 0000 2303 9342