WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (7 CZERWCA 2020)

Dziś w Liturgii świętujemy dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Dziś kończy się Liturgiczny czas obowiązku przyjęcia Komunii Św. Wielkanocnej, wynikający z Przykazania Kościelnego.

Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Czerwcowe. Początek o godz. 15.30

W najbliższy czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zwaną Bożym Ciałem. Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 9.00, 12.30 oraz dodatkową o 16.00! Zapraszamy poczty sztandarowe oraz Górników do niesienia baldachimu, na godz. 9.00.

Z powodu stanu zagrożenia pandemicznego nie możemy zorganizować tradycyjnej Procesji. Dlatego też na zakończenie Mszy św. odprawionej o godz. 9.00, a więc ok. godz. 10.00 udamy się procesyjnie jedynie woków naszego kościoła.

A ponieważ nie ma zgody na budowanie ołtarzy, dodatkowo pojawimy się z Najświętszym Sakramentem w czterech miejscach naszej parafii aby tam modlić się i udzielić błogosławieństwa Sakramentalnego. Oto one: przy krzyżu na ul. Kaskady (ok. 10.45), przy rondku na ul. Zaopusta (ok. 11.05), u początku ul. Sołtysiej (ok. 11.30) oraz przy wejściu na cmentarz, na ul. Michałowskiego (ok. 11.50). Prosimy parafian zamieszkujących w okolicach wyznaczonych miejsc o przybycie, z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności.

Z powodu pandemii przenosimy Festyn Parafialny „Kole Fary” na październik.

Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Już możliwa jest spowiedź w konfesjonale lub w salce, z zachowaniem koniecznych zasad bezpieczeństwa. Na penitentów oczekujemy 20 minut przed rozpoczęciem każdej Mszy św.

Nadal obowiązuje zachowywanie wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa: stosownego dystansu osób oraz zasłaniania ust i nosa (z wyjątkiem celebransa). W dalszym ciągu, ze względów bezpieczeństwa, Komunię św. przyjmujemy na rękę, po zdezynfekowaniu dłoni (dezynfekator umieszczony jest z tylu i z przodu kościoła). Przed przyjęciem Pana Jezusa w Komunii św. prosimy o przyklęknięcie lub skłon. Do Komunii ruszamy od pierwszych ławek.

Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. od dziś obejmuje już tylko osoby starsze wiekiem oraz należące do grupy podwyższonego ryzyka zakażenia oraz obawiające się o swoje zdrowie i życie. Mogą one pozostawać w domach i korzystać z transmisji telewizyjnych, radiowych lub internetowych Mszy św.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w środę i sobotę od godz. 17.00.

W tym tygodniu będziemy kontynuowali udzielanie uczniom klas III Pierwszej Komunii Świętej, w trybie indywidualnym, zgodnie z wolą rodziców. Kandydatów do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziny otaczamy życzliwą modlitwą.

Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego i parafialnego tygodnika Królowa Polski. Apostolstwo Chorych do zabrania gratis.Przy wyjściu z kościoła.

Dziś kolekta na na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Wyrażamy wdzięczność wszystkim tym, którzy wspierają parafię materialnie. Podajemy Parafialny Numer konta: PKO S.A. I O/Katowice 85 1240 1330 1111 0000 2303 9342.