WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (14 CZERWCA 2020)

Dziś w Liturgii przypada XI Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym.

Zapraszamy dziś na Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa na o godz. 15.30

W najbliższy piątek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia odprawimy Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

W sobotę w Liturgii przypada liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Nadal obowiązuje zachowywanie wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa: stosownego dystansu osób oraz zasłaniania ust i nosa (z wyjątkiem celebransa). W dalszym ciągu, ze względów bezpieczeństwa, Komunię św. przyjmujemy na rękę, po zdezynfekowaniu dłoni (dezynfekator umieszczony jest z tylu i z przodu kościoła). Przed przyjęciem Pana Jezusa w Komunii św. prosimy o przyklęknięcie lub skłon. Do Komunii ruszamy od pierwszych ławek.

Przypominamy, iż Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. obejmuje już tylko osoby starsze wiekiem oraz należące do grupy podwyższonego ryzyka zakażenia oraz obawiające się o swoje zdrowie i życie. Mogą one pozostawać w domach i korzystać z transmisji telewizyjnych, radiowych lub internetowych Mszy św.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w środę i sobotę od godz. 17.00.

Trwa udzielanie uczniom klas III Pierwszej Komunii Świętej w trybie indywidualnym, zgodnie z wolą rodziców. Kandydatów do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziny otaczamy życzliwą modlitwą.

Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego i parafialnego tygodnika Królowa Polski. Prasa do nabycia przy wyjściu z kościoła.

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta specjalna na pokrycie kosztów remontu prezbiterium. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Wyrażamy wdzięczność wszystkim tym, którzy wspierają parafię materialnie. Podajemy Parafialny Numer konta: PKO S.A. I O/Katowice 85 1240 1330 1111 0000 2303 9342.