WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (28 CZERWCA 2020)

Dziś przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym.

Zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe na godz. 15.30. W wakacje nabożeństwa Nieszporów Niedzielnych nie będzie. Nie będzie także niedzielnej Mszy św. o godz. 16.00.

Dziś na zakończenie Mszy św. „rodzinnej” ok. godz. 12.00 dokonamy pobłogosławienia pojazdów. Zachęcamy do przybycia. Zbiórka przeprowadzona w czasie poświęcenia będzie przeznaczona na misyjne dzieła Księży Werbistów (ambulans do Ghany – dla s. Doroty Sojka).

W miesiącach lipcu i sierpniu w ciągu tygodnia Msze św. odprawiamy w porządku wakacyjnym: w poniedziałki, środy i piątki tylko rano o godz. 7.00, zaś we wtorki, czwartki i soboty tylko wieczorem o godz. 18.00. Wyjątek stanowią I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, gdyż wtedy odprawiać będziemy Msze św. rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

W czasie wakacyjnym środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się po Mszy św. porannej, w godz. 7.40–8.30. Na początek Adoracji ok godz. 7.40 odprawiamy Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Podczas wakacji Kancelaria parafialna będzie czynna jedynie we wtorki (16.00-17.30) i piątki (16.00 - 17.30). W poniedziałki i czwartki rano kancelaria nieczynna.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

Nabożeństwo z modlitwami o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne odprawimy w czwartek 2 lipca na zakończenie Mszy św. wieczornej, o godz. 18.40.

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek 3 lipca po Mszy św. ok. 7.40.

W sobotę 4 lipca zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP na godz. 6.30.

Chorych parafian możemy odwiedzić z posługą sakramentalną w trybie indywidualnym, po uprzednim kontakcie telefonicznym i umówieniu terminu z ks. Proboszczem.

W I sobotę miesiąca odprawimy Mszę św. wynagradzającą w duchu Objawień Fatimskich o godz. 16.00. Od 16.45 Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Tajemnicy Różańcowej i Różańcem a także okazja do spowiedzi św.

Mszę św. „Gradową”, o zachowanie nas od niebezpieczeństw, kataklizmów i nieurodzaju w roku bieżącym odprawimy 12 lipca o godz. 9.00.

Nadal obowiązuje zachowywanie wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa: stosownego dystansu osób oraz zasłaniania ust i nosa (z wyjątkiem celebransa). W dalszym ciągu, ze względów bezpieczeństwa, Komunię św. przyjmujemy na rękę, po zdezynfekowaniu dłoni (dezynfekator umieszczony jest z tylu i z przodu kościoła). Przed przyjęciem Pana Jezusa w Komunii św. prosimy o przyklęknięcie lub skłon. Do Komunii ruszamy od pierwszych ławek.

W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcamy do nawiedzania kościołów w miejscach wypoczynku oraz poświęcania większej ilości czasu na modlitwę, lekturę Pisma Świętego, książek oraz czasopism religijnych.

Wszystkim wyruszającym na wakacyjne szlaki życzymy słonecznej pogody i pięknego wypoczynku oraz zachęcamy do dawania czytelnego świadectwa wierze w Chrystusa i przynależności do Kościoła wobec nowo poznawanych osób!

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i nasza: Królowa Polski.

Wyrażamy wdzięczność wszystkim tym, którzy wspierają parafię materialnie. Podajemy Parafialny Numer konta: PKO S.A. I O/Katowice 85 1240 1330 1111 0000 2303 9342.