WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (2 SIERPNIA 2020)

Dziś przypada XVIII Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym.

Dzisiaj przypada Odpust „Porcjunkuli”. Można dzisiaj uzyskać odpust zupełny dla siebie lub dla kogoś z naszych zmarłych, nawiedzając nasz parafialny kościół i spełniając zwykłe warunki odpustu. Więcej na ten temat znajdziemy dziś w gazetce parafialnej.

Przypominamy, iż w wakacje nie ma Nieszporów Niedzielnych oraz Mszy św. o godz. 16.00.

W czwartek 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Tego dnia Msza św. zostanie odprawiona rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

W sobotę rozpoczął się miesiąc sierpień, w którym tradycyjnie zachęcamy do abstynencji.

W czasie wakacji Kancelaria czynna jedynie we wtorki i piątki w godz. 16.00 – 17.30.

W czasie wakacyjnym środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się po Mszy św. porannej, w godz. 7.40–8.30. Na początek Adoracji ok godz. 7.40 odprawiamy Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek wieczorem, po Mszy św wieczornej, ok. godz. 18.40 odprawimy Nabożeństwo w intencji powołań. W piątek po Mszy św. porannej, ok. godz. 7.40 odprawimy Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Sobotnia Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 w ciszy. W tym czasie okazja
do Spowiedzi św.

Uroczystość Wniebowzięcia NMP przypada w tym roku w sobotę 15 sierpnia. Kolekta z tego dnia przeznaczona będzie na budowę kościoła św. Jana Pawła II przy ul. Kryształowej. Od tego roku jesteśmy parafią patronacką dla tej budowy.

Dnia 16 sierpnia, odbędzie się pielgrzymka stanowa kobiet i dziewcząt do Piekar Śl. Pątniczki będą mogły uczestniczyć w sposób symboliczny poprzez media, podobnie jak mężczyźni w maju.

Tegoroczny Odpust Parafialny przeżywać będziemy w Niedzielę 30 sierpnia. Będzie to początek Roku Jubileuszowego 100-lecia budowy i poświęcenia naszego kościoła. Rok ten zakończymy Uroczystością Odpustową 29 sierpnia 2021 roku.

Sumie Odpustowej o godz. 11.00 przewodniczył będzie nasz Metropolita, ks. Arcybiskup Wiktor Skworc. W czasie Uroczystej celebracji dokona On konsekracji nowego ołtarza kamiennego oraz pobłogosławienia przywróconej po latach drewnianej nastawy ołtarzowej.

Parafialną Pielgrzymkę dziękczynną na Jasną Górę przeżyjemy w poniedziałek 31 sierpnia. Dojazd indywidualnie. W programie Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu oraz Różaniec na pod Wałami Jasnogórskimi.

Kolekta dzisiejsza na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za tydzień w niedzielę 9 sierpnia kolekta na potrzeby parafii.

W dzisiejszą Niedzielę ks. Proboszcz głosi słowo Boże w parafii św. Wojciecha w Radzionkowie i zbiera kolektę na budowę nowego kościoła w Podlesiu. Parafian z Radzionkowa polecamy modlitwie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny oraz nasza parafialna gazetka: Królowa Polski. Apostolstwo Chorych do zabrania przy wyjściu z kościoła.