WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (9 SIERPNIA 2020)

W Liturgii przeżywamy dziś XIX Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym.

W najbliższy czwartek 13 sierpnia, obchodzić będziemy w parafii Dzień Fatimski. Msza św. w intencji czcicieli Matki Bożej o godz. 18.00, a po niej Różaniec Fatimski i procesja ze świecami. Na zakończenie Apel Jasnogórski.

W sobotę 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Tego dnia Msze św. odprawimy w porządku niedzielnym, o godz. 7.00, 9.00, 11.00 oraz dodatkową o godz. 16.00!. Tego dnia o godz. 18.00 odprawimy już Mszę św. z Niedzieli. Podczas Mszy św. będziemy błogosławić zioła i kwiaty.

W sobotę 15 sierpnia zapraszamy na godz. 21.00 na uroczysty Apel Jasnogórski.

W Uroczystość Wniebowzięcia MNP, dnia 15 sierpnia kolekta będzie przeznaczona na budowę kościoła pod wezwaniem św. Jana Pawła II na, ul. Kryształowej. Od tego roku jesteśmy parafią patronacką tej budowy.

W sobotę wieczorem, w czasie Mszy św. sprawowanej godz. 18.00 uroczyście pożegnamy ks. dr. Tomasza Seweryna, który po roku pełnienia funkcji wikariusza w naszej parafii, na mocy dekretu Metropolity Katowickiego, od Niedzieli 23 sierpnia będzie pełnił posługę Proboszcza w parafii św. Anny w Katowicach-Janowie, na Nikiszowcu. Ks. Tomaszowi dziękujemy za posługę w naszej parafii i wspieramy naszą życzliwą modlitwą.

Przypominamy, iż w czasie wakacji kancelaria parafialna czynna jest jedynie we wtorki i piątki, w godzinach 16.00 – 17.30. W poniedziałki i czwartki rano kancelaria nieczynna.

Sobotnia Adoracja Najświętszego Sakramentu 15 sierpnia od godz. 17.00 w ciszy i okazja do spowiedzi św.

Kolekta dzisiejsza na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta specjalna, na pokrycie kosztów nowego kamiennego ołtarza i ambony w prezbiterium naszego kościoła.

W dzisiejszą Niedzielę ks. Proboszcz głosi słowo Boże w parafii św. Jadwigi Śląskiej w Rybniku i zbiera kolektę na budowę nowego kościoła w Podlesiu. Darczyńców polecamy modlitwie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny oraz nasza parafialna gazetka: Królowa Polski. Przy wyjściu z kościoła można dziś nabyć świece z okapnikami na Nabożeństwo Fatimskie, w cenie 5 zł. oraz książkę na temat Dekalogu.