WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (16 SIERPNIA 2020)

Dziś przeżywamy XX Niedzielę zwykłą w Roku Liturgicznym.

Dziś odbywa się pielgrzymka stanowa kobiet i dziewcząt do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości
i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Z konieczności można ją będzie śledzić jedynie on-line włączając się w modlitwę poprzez media, podobnie jak mężczyźni w maju

W piątek 21 sierpnia przypada 99 rocznica pobłogosławienia (poświęcenia) naszego kościoła parafialnego. Pamiętamy iż miało to miejsce 21 sierpnia 1921 roku. Z tej okazji z wdzięcznością modlimy się za budowniczych i wszystkich dobrodziejów naszej parafialnej świątyni.

Tegoroczny Odpust Parafialny przeżywać będziemy w Niedzielę 30 sierpnia. Będzie to początek Roku Jubileuszowego 100-lecia budowy i poświęcenia naszego kościoła. Rok ten zakończymy Uroczystością Odpustową 29 sierpnia 2021 roku.

Sumie Odpustowej o godz. 11.00 przewodniczył będzie nasz Metropolita, ks. Arcybiskup Wiktor Skworc. W czasie Uroczystej celebracji dokona On poświęcenia (konsekracji) naszego kościoła (nowego ołtarza kamiennego i zacheuszków) oraz pobłogosławienia przywróconej po latach drewnianej nastawy ołtarzowej.

Celem uświetnienia Sumy Odpustowej zapraszamy Poczty Sztandarowe.

Parafialną Pielgrzymkę dziękczynną na Jasną Górę przeżyjemy w poniedziałek 31 sierpnia. Dojazd indywidualnie. W programie Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu oraz Różaniec na pod Wałami Jasnogórskimi.

W Dzień Odpustu zapraszamy Parafian na Koncert Organowy, w wykonaniu młodego muzyka, Pana Łukasza Kurpasa, organisty z Bazyliki Panewnickiej, z towarzyszeniem przyjaciół. Początek o godz. 19.00.

Uroczyste Nieszpory Odpustowe odprawimy o godz. 15.00.

W dniu Odpustu tradycyjnie odprawimy także Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Zapraszamy!

W dniach poprzedzających Odpust, w czwartek, piątek i sobotę, w ramach triduum modlitewnego, tradycyjnie czuwać będziemy na modlitwie, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem od 17.00 do 18.00. Modlić się będziemy w obecności relikwii św. Jana Pawła II.

W piątek 28 sierpnia o godz. 9.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji chorych i wiekiem osłabionych parafian oraz w intencji naszych seniorów. Ze względów bezpieczeństwa chorzy będą mogli ją zobaczyć jedynie poprzez transmisję on-line. Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi Diecezjalny Duszpasterz Apostolstwa Chorych w naszej Archidiecezji, ks. dr. Wojciech Bartoszek..

Dziś kolekta specjalna na spłatę pozostających rat za kamienny ołtarz i ambonę. Za tydzień kolekta „powinowata”, z okazji rocznicy poświęcenia naszego kościoła.

Prosimy na jutro czterech mężczyzn na godz. 10.00 do pomocy w ustawieniu rusztowań, aby móc odświeżyć (przemalować) ściany naszego kościoła przed Odpustem.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny oraz nasza parafialna gazetka: Królowa Polski.