WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (23 SIERPNIA 2020)

Dziś przeżywamy XXI Niedzielę zwykłą w Roku Liturgicznym.

Za tydzień w niedzielę 30 sierpnia przeżywać będziemy Odpust Parafialny. Sumie Odpustowej o godz. 11.00 przewodniczył będzie nasz Metropolita, ks. Abp. Wiktor Skworc,
W czasie Liturgii dokona on poświęcenia naszego kościoła oraz nowego kamiennego ołtarza, wygłosi homilię, a także dokona inauguracji Roku Jubileuszowego: 100 lecia naszego parafialnego kościoła. Obecny będzie także Dziekan Dekanatu Katowice-Piotrowice, ks. Zdzisław Brzezinka.

Bezpośrednio po Sumie Odpustowej zapraszamy na koncert Orkiestry Górniczej przy kościele.

W dniu Odpustu gościć będziemy także ks. dr. Tomasza Wojtala, osobistego Sekretarza naszego Metropolity. Będzie On głosił słowo Boże na pozostałych Mszach św.

Na Sumę Odpustową zapraszamy Poczty Sztandarowe.

Uroczyste Nieszpory Odpustowe odprawimy o godz. 15.00.

W Dzień Odpustu zapraszamy Parafian na uroczysty Koncert Organowy, w wykonaniu organisty Bazyliki Panewnickiej Pana Łukasza Kurpasa, z przyjaciółmi: Victorią Lerche – sopran, oraz Anną Dawidów – flet poprzeczny, flet piccolo. Początek o godz. 19.00. Zapraszamy.

W dniu Odpustu tradycyjnie odprawimy także Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Zapraszamy!

W dniach poprzedzających Odpust, w czwartek, piątek i sobotę, w ramach triduum modlitewnego, tradycyjnie czuwać będziemy na modlitwie, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem od 17.00 do 18.00, w obecności relikwii św. Jana Pawła II, z okazji 100 rocznicy Jego urodzin.

W piątek 24 sierpnia o godz. 9.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji chorych i wiekiem osłabionych parafian on-line. Przewodniczył jej będzie ks. dr Wojciech Bartoszek, Archidiecezjalny Dyrektor Apostolstwa Chorych.

W sobotę, w czasie Mszy św. o godz. 18.00 powitamy nowego Wikariusza, ks. Pawła Ścibora, pochodzącego z parafii św. Barbary w Katowicach-Giszowcu. Przybywa do nas z Jastrzębia, gdzie posługiwał jako Wikariusz.

Kolekta dzisiejszej Niedzieli to kolekta powinowata. Za tydzień, w Uroczystość Odpustową, podobnie. Za złożone ofiary oraz przelewy na nasze parafialne konto składamy serdeczne Bóg zapłać!

Pielgrzymka Dziękczynna po Odpuście, do Częstochowy na Jasną Górę, wyruszy w poniedziałek 31 sierpnia. Dojazd indywidualnie. W programie Msza św. przy Obrazie, Różaniec na Błoniach oraz wizyta w Dolinie Miłosierdzia na Koronkę o godz. 15.00.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny oraz nasza parafialna gazetka: Królowa Polski.