WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (30 SIERPNIA 2020)

Dziś przeżywamy w naszej parafii Uroczystość Odpustową.

Dziś w czasie Sumy Odpustowej, o godz. 11.00 ks. Arcybiskup Wiktor Skworc dokona poświęcenia naszego kościoła i nowego kamiennego ołtarza, wygłosi homilię oraz dokona inauguracji Roku Jubileuszowego 100-lecia kościoła w Podlesiu.

Po Sumie Odpustowej zapraszamy na koncert Orkiestry Górniczej przed kościołem!

Dziś gościmy także w naszej parafii ks. dr. Tomasza Wojtala, osobistego Sekretarza naszego Metropolity. Głosi On dziś słowo Boże na pozostałych Mszach św.

Uroczyste Nieszpory Odpustowe odprawimy o godz. 15.00.

W Dzień Odpustu zapraszamy Parafian na uroczysty Koncert Organowy, w wykonaniu organisty Bazyliki Panewnickiej Pana Łukasza Kurpasa wraz z Victorią Lerche – sopran, oraz Anną Dawidów – flet poprzeczny, flet piccolo. Początek o godz. 19.00. Zapraszamy.

W dniu Odpustu tradycyjnie odprawimy także Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Zapraszamy!

Zapraszamy do udziału w Parafialnej Pielgrzymce Dziękczynnej po Odpuście do Częstochowy, na Jasną Górę, jutro 31 sierpnia. Dojazd indywidualnie. Rozpoczęcie o godz. 9.30, przy głównej bramie. W programie Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu, Różaniec na Błoniach oraz wizyta w Dolinie Miłosierdzia na Koronkę o 15.00.

W wtorek 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej oraz Pani Dyrektor, jedynie z udziałem uczniów klas pierwszych o godz. 9.00. Na zakończenie Mszy św. dokonamy poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych pierwszakom.

Już od wtorku (1 września) można rezerwować intencje Mszy św. na nowy rok kalendarzowy 2021. Przez pierwsze dwa tygodnie tradycyjnie przyjmować będziemy intencje
za żyjących, a dopiero od
poniedziałku 14 września za zmarłych.

Środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00, z nabożeństwem do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy od godz. 17.45.

Spotkanie rodziców dzieci, które jeszcze nie przyjęły pierwszej Komunii św. odbędzie się w najbliższą środę 2 września w kościele, o godz. 19.00. Komunia planowana jest na niedzielę 13 września, w dwóch grupach.

Dziś kolekta powinowata. Kolekta przyszłej niedzieli na budowę kościoła na ul. Kryształowej (zamiast na Archidiecezję). Za ofiary, także w formie przelewów, składamy serdeczne Bóg zapłać!

Ks. Henryk Otremba, nasz rezydent odprawi Mszę św. z okazji 25 rocznicy święceń prezbiteratu w sobotę 5 sierpnia o godz. 14.30. Zapraszamy parafian do licznego udziału!

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, ze wszystkimii nabożeństwami odprawianymi co miesiąc.

W I piątek miesiąca 4 sierpnia o godz. 19.30 odpawimy Mszę św. z udiazłem młodzieży naszej parafii.

Bierzmowanie młodzieży odwołane z powodu covid-19 w marcu, odbędzie się 10 października o godz. 18.00, w ramach Wizytacji Biskupiej (10-11.10.2020).

Za tydzień, w niedzielę 5 sierpnia gościć będziemy w parafii jednego z o. Oblatów, który głosił będzie słowo Boże i po Mszach św. zaproponuje Kalendarze Misyjne.

Za tydzień w dniach 5-6 sierpnia na Jasnej Górze odbędą się Dożynki Jasnogórskie – pielgrzymka rolników, ogólnopolskie dziękczynienie za plony ziemi.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.

Wszystkim uczestnikom Liturgii Odpustowej życzymy obfitości Bożych łask, przez wstawiennictwo Matki Bożej Częstochowskiej, naszej Patronki.