WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (6 WRZEŚNIA 2020)

Dziś XXIII Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym.

Zapraszamy dziś na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.15.

Rodziców sześciolatków zachęcamy do posłania swoich dzieci do wczesnej Komunii Św. Pierwsze spotkanie dla dzieci z rodzicami odbędzie się w środę 9 września o godz. 16.30.

Zachęcamy do udziału w środowej Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy od 17.00. Na zakończenie od godz. 17.45 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieust. Pomocy.

W czwartki zapraszamy na spotkanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem od godz. 20.00.

W przyszłą Niedzielę 13 września kolejne grupy dzieci przystąpią do Pierwszej Komunii św. Grupa Pierwsza o godz. 13.00 i grupa druga o godz. 14.30.

Grupa pierwsza będzie miała próbę przed uroczystością w środę o godz. 19.00 w kościele, zaś grupa druga w czwartek o godz. 19.00 w kościele. Pierwsza Spowiedź św. dzieci odpowiednio w sobotę o godz. 9.30 – grupa pierwsza i o godz. 11.00 grupa druga.

W przyszłą Niedzielę 13 września tradycyjnie odprawimy Różaniec Fatimski o godz. 19.00 oraz Procesję Fatimską z Figurą NMP i ze świecami o godz. 20.50. Modlitwę zakończymy Apelem Jasnogórskim ok. godz. 21.00.

Pierwsze spotkanie informacyjne kandydatów do bierzmowania uczniów klas VIII, wraz z Rodzicami, odbędzie się po w piątek 18 września o godz. 19.00 w kościele.

Wizyta z posługą Sakramentalną u naszych chorych możliwe jedynie po uprzednim umówieniu się telefonicznie.

Dziś kolekta na budowę kościoła św. Jana Pawła II, przy ul. Kryształowej. Kolekta przyszłej niedzieli na Wydział Teologiczny. Za składane ofiary oraz przelewy składamy serdeczne Bóg zapłać!

W kancelarii parafialnej można dokonywać rezerwacji intencji Mszy św. na nowy Rok Pański 2021, w intencji żyjących (jubileusze małżeńskie, rocznice urodzin etc.). Rezerwację intencji Mszy św. za zmarłych przyjmować będziemy od poniedziałku 14 września.

Wizytacja Biskupia, którą z powodu pandemii odwołano w marcu, odbędzie się w naszej parafii w dniach 10-11 października b.r. W ramach wizytacji bp Grzegorz Olszowski dokona bierzmowania naszej młodzieży w sobotę 10 października, w czasie Mszy św. o godz. 18.00.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.